MUZEUM PODPOWIADA – NAJLEPSZE POMYSŁY NA PREZENT DLA MAMY

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Śląska Opolskiego. Zdjęcie Michał Grocholski.

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Matki? A może by tak „zrobić” go w muzeum? W najbliższy weekend Muzeum Śląska Opolskiego organizuje zajęcia, podczas których będzie można stworzyć niezwykły prezent dla mamy.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 podczas zajęć „A ja wolę moją Mamę!” we własnoręcznie ozdobionej doniczce uczestnicy będą tworzyć kompozycje, wypełnione… dziecięcą kreatywnością, a przede wszystkim miłością do ukochanej Mamy.
– Tradycyjnie inspiracji poszukamy w historii i sztuce, porozmawiamy o tym jaką rolę w naszym życiu pełniły i pełnią mamy, kiedy lubimy je najbardziej, czy gdy mają „…włosy jak atrament”, a może gdy uśmiechają się promieniście jak słońce? – zapowiada Agnieszka Błażuk-Dworakowska z MŚO.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia na stronie muzeum, należy się śpieszyć, bo pozostały ostatnie wolne miejsca.

Natomiast w niedzielę muzeum zaprasza młodzież i dorosłych warsztaty florystyczne. Spotkanie rozpocznie się od krótkiej prelekcji na temat motywu macierzyństwa w malarstwie, a przykładami będą prace ze zbiorów MŚO. W części warsztatowej uczestnicy będą mogli stworzyć bukiety dla wyjątkowej osoby. Do tego celu posłuży tzw. kryza, którą każdy samodzielnie wyplecie z drutu florystycznego. Ta oryginalna konstrukcja ułatwi układanie roślin i nada kwiatowej kompozycji niepowtarzalny charakter.

Początek zajęć o godzinie 15.00. Koszt udziału to 20 zł, a mogą wziąć w nich udział osoby powyżej 12 roku życia.

fot. Michał Grocholski