POZNAJ HISTORIĘ WROCŁAWSKIEJ HALI STULECIA

Hala Stulecia we Wrocławiu

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza w tym tygodniu na spotkania dotyczące architektury, zajęcia dla dzieci i warsztaty tworzenia biżuterii.

Już dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone promocji książki Eugeniusz Jaworskiego dotyczącej zabytkowej architektury drewnianej. Jej autor – etnograf, antropolog kultury, kulturoznawca – zawodowo związany był z Muzeum Górnośląskim w Bytomiu i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

Natomiast w sobotę nadarzy się okazja do poznania historii wrocławskiej Hali Stulecia. Dowiecie się wtedy m.in. dlaczego ta budowla jest związana z Opolem. Spotkanie z dr hab. Jerzym Ilkoszem pt. „Architektura dla mas – Hala Stulecia we Wrocławiu” rozpocznie się o godzinie 15.00.  Autor – historyk sztuki  i badacz architektury, wieloletni dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu, opowie o budowli niezwykłej, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wstęp na obydwa spotkania jest bezpłatny.

Po sobotnim spotkaniu będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim dr Bogny Szafraniec po wystawie „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”.

Także w sobotę, o godzinie 13.00 Muzeum zaprasza najmłodszych na zajęcia „Sobotnie pogotowie twórcze”. Ich tematem będzie motyw wiosny w malarstwie.

Bilety w cenie od 10-20 zł dostępne na stronie muzeum.

Z kolei w niedzielę Muzeum zaprasza na warsztaty plastyczno-florystyczne „Muzeum na Zielono”. Ta oferta skierowana jest dla wszystkich powyżej 12 roku życia. Podczas zajęć będzie można wykonać biżuterię floralną, inspirując się portretami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego połączymy techniki florystyczne z jubilerskimi – zaprojektujemy i wykonamy roślinne dodatki do stroju.

Na te zajęcia zostały ostatnie wolne miejsca. Bilety dostępne są na stronie muzeum.

Biżuteria floralna, wzór

 

Zapraszamy!