NASI PARTNERZY Z OPOLA I POWIATU OPOLSKIEGO

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi partnerami z Opola i powiatu opolskiego:

Karolina Wrona Jura Park Krasiejów

 

 

 

 

 

 

 

 

Karolina Wrona, kierownik ds. marketingu i sprzedaży Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

ul. 1 Maja 10, Krasiejów

https://juraparkkrasiejow.pl/

Wśród odwiedzających nas użytkowników Opolskiej Karty Rodziny i Seniora jest oczywiście najwięcej rodzin z dziećmi, ale także sporo seniorów. Zachęcamy ich zniżką, która wynosi aż 25 proc. na bilet wstępu! Jesteśmy jedną z największych atrakcji turystycznych w województwie opolskim i można u nas spędzić nawet cały dzień nie nudząc się. Jesteśmy największym parkiem rozrywki w regionie, a poza tym mamy jedyne w swoim rodzaju wykopaliska – coś, czego nie ma nigdzie indziej. Co ważne, nasza oferta skierowana jest do turystów w każdym wieku. Na najmłodszych czeka olbrzymi, pełen atrakcji plac zabaw. A dorośli i seniorzy najczęściej wybierają spacer ścieżką edukacyjną i wysłuchanie opowieści naszych przewodników. Gorąco polecam także wizytę w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Szczególnie serdecznie zapraszamy seniorów, zarówno na wizyty z wnukami, jak i grupowe wycieczki.

 

Szpulka, Karczów

 

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Białowąs, Szpulka z Karczowa

ul. Szkolna 20, Karczów

https://posciel-szpulka.pl/

Obecnie rozwijamy naszą działalność, która skupia się na sprzedaży w sklepie internetowym. Jesteśmy na początku drogi, ale mamy nadzieję, że szybko się ona rozwinie. To, co wyróżnia naszą ofertę pościeli, to wysoka jakość oraz materiał – sprzedajemy tylko produkty bawełniane, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Mamy własnych dostawców, dlatego wyróżnia nas jakość i cena. Mimo, że skupiamy się na sprzedaży internetowej, klienci mogą kupić nasze produkty bezpośrednio również w naszej siedzibie w Karczowie – w jednym i drugim przypadku honorujemy Opolską Kartę Rodziny i Seniora.

 

Agnieszka Zamojska Salon Fryzjerski AGA

Agnieszka Zamojska, Salon Fryzjerski AGA z Opola

ul. Augustyna Kośnego 20, Opole

http://www.salonfryzjerskiaga.pl/

Salon fryzjerski „AGA” jest firmą rodzinną z trzypokoleniowa tradycją. Firma powstała w 1949 roku. Początkowo salon mieścił się na parterze kamienicy przy ul. Reymonta. Na przełomie lat 60-tych i 70-tych zakład przeniesiono do lokalu przy ul. Kośnego 20, gdzie funkcjonuje do dziś. Od początku istnienia oferta salonu adresowana była do osób, które oczekują fachowej usługi w korzystnych i przystępnych cenach. Obecnie przywróciliśmy usługi golenia zarostu brzytwą czyli tradycyjne fryzjerstwo męskie w nowoczesnym wydaniu. Oferujemy również usługi i zabiegi trychologiczne. Co ważne, kształcimy młodych fryzjerów, którzy u nas stawiają pierwsze kroki w zawodzie. Honorujemy Opolską Kartę rodziny i Seniora praktycznie od samego początku jej działania – budzi naprawdę duże zainteresowanie. To duże ułatwienie dla naszych stałych klientów, a przy okazji może także przyciągnąć nowych.

 

Mariusz Złotowski Janex Serwis

Mariusz Złotowski, JANEX SERWIS z Opola

ul. Wojska Polskiego 21, Opole

http://janexserwis.pl/

Dostarczamy oryginalne filtry i oleje oraz ich odpowiednie zamienniki. Gwarantujemy fachowe doradztwo techniczne, wysoką jakość produktów oraz konkurencyjne ceny. Dowóz towaru do klienta to nasz standard, a dedykowana osoba do obsługi firmy umożliwia szybką i fachową transakcję. Choć obsługujemy głównie firmy, a klientów indywidualnych jest znacznie mniej, to jednak są wśród nich stali klienci, którym regularnie udzielamy zniżek. Cechuje nas terminowość i solidność. Współpracujemy z dystrybutorami wiodących marek. Udzielamy 5% rabatu przy okazaniu karty, m.in na: zakup filtrów, olejów i smarów, a także kosmetyków samochodowych i pozostałych akcesoriów.

 

Sandra Murzich Opolskie Dziouchy

Sandra Murzicz, Opolskie Dziouchy

opolskiedziouchy@gmail.com

Opolskie Dziouchy to projekt promujący artystów i twórców ludowych związanych z Opolem i województwem opolskim. Produkty sygnowane logo „Opolskie Dziouchy” wykonane są z dbałością o każdy detal, powstają w całości w naszym regionie. Prowadzimy także warsztaty malowania wzoru opolskiego oraz wykonujemy profesjonalne zdjęcia. Staramy się wspierać wszystko, co rozwija i promuje lokalne i regionalne tradycje, produkty, folklor. Opolska Karta Rodziny i Seniora znakomicie wpisuje się w tę ideę, łącząc w sieć lokalnych przedsiębiorców, twórców i instytucje. Zdecydowanie popieramy takie inicjatywy, dlatego zdecydowaliśmy się od razu na zostanie partnerem Karty i polecamy to także innym.

 

Tomasz Burghardt Szkoła Językowa Master

Tomasz Burghardt, Szkoła Języków Obcych Master z Opola

ul. Ludwika Waryńskiego 2, Opole

https://cemaster.pl/

Nasza szkoła działa od 2003 roku. Stawiamy na nowoczesne formy uczenia języków obcych na różnych poziomach i w różnych wariantach. Specjalizujemy się w nauce dzieci od najmłodszych lat. Używamy nowoczesnych licencjonowanych programów Teddy Eddie dla dzieci w wieku 2-7 lat, Savvy Ed dla 7-10 latków , Edward’s League dla dzieci 11-14 lat. W ofercie są również autorskie kursy językowe dla młodzieży i dorosłych. Jesteśmy jedną z pierwszych firm, która przystąpiła do programu Opolskiej Karty Rodziny i Seniora w 2014 roku. Nasi klienci w miarę często korzystają z rabatów, które daje karta. Pozwala im to, w tym także seniorom, skorzystać z większej gamy usług i towarów, na które bez takiego narzędzia nie byłoby ich stać.

 

Sopelek. Opole

SOPELEK

Opole: CH Karolinka, ul. Wrocławska 152/154, Solaris Center, Plac Kopernika 16, ul. Krakowska 15-17, ul. 1 Maja 149B, Malinka ul. Bielska 13, ul. Spychalskiego 4B/9, ul. Dambonia 167, Chmielowice, ul. Nyska 20C 167

Zawada, ul. Bocianowa 54,

Kędzierzyn – Odrzańskie Ogrody, al. Armii Krajowej 38,

Kluczbork, ul. Zamkowa 1

https://sopelek.com.pl/

Lodziarnie Sopelek to ponad 30 lat tradycji i 100 smaków lodów własnej produkcji, wytwarzanych wyłącznie z naturalnych składników metodą rzemieślniczą. Partnerem Opolskiej Karty Rodziny i Seniora jesteśmy od początku jej istnienia. Posiadaczom karty oferujemy 10% rabat na całe menu kawiarni Sopelek. Serdecznie zapraszamy do naszych lokali, w których odnajdziecie niezwykłe kompozycje deserów lodowych, a także ciasta z własnej pracowni cukierniczej, koktajle, świeżo wyciskane soki oraz kawę segmentu speciality.

 

Krzysztof Zwierz Profireha Opole

Krzysztof Zwierz, Centrum Rehabilitacji Profireha z Opola

ul. Spychalskiego 13a, Opole

https://rehabilitacja-masaz.opole.pl/

Świadczymy usługi rehabilitacyjne z szeroką gamą terapii specjalistycznych, zabiegów fizykoterapii i masażu. Skutecznie działamy w przypadkach bólu kręgosłupa i stawów obwodowych, schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych, kontuzjach sportowych i urazach. Kładziemy nacisk na profilaktykę tych dolegliwości, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Prowadzimy także zabiegi z zakresu odnowy biologicznej. Działamy w Opolu nieprzerwanie od 2012 roku, a z Opolską Kartą Rodziny i Seniora jesteśmy związani od 2014 roku. Z ulgi, jakie daje karta, korzystają zwłaszcza seniorzy. Bardzo nam się spodobał pomysł stworzenia Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, dlatego nasza współpraca trwa już 8 lat, a my z chęcią nadal będziemy ją wspierali.

 

Firma Eurol z Opola. Na zdjęciu Maciej Czarnotta

Maciej Czarnotta P.U.H.P. EUROL

Biuro Obsługi Klienta, ul. Światowida 5-7, Opole

https://www.eurol.pl/

Doświadczenie naszej firmy sięga niemal 30 lat. Wiedza i umiejętności, które zdobyliśmy przez ten czas, sprawiły, że staliśmy się producentem oraz jedną z wiodących firm na lokalnym rynku systemów ochrony przeciwsłonecznej, tj. markiz, rolet, pergoli tarasowych. Stale rozwijamy swoją ofertę, a dzięki profesjonalnemu i zaangażowanemu zespołowi możemy pochwalić się obsługą największych firm i instytucji z naszego oraz innych regionów kraju. Na pierwszym miejscu stawiamy uczciwość i rzetelność wobec naszych partnerów biznesowych oraz klientów indywidualnych. Zdecydowaliśmy się przystąpić do Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, bo naszym zdaniem jest ciekawą i wartą wsparcia inicjatywą. Nasza dewiza to: „Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania!”. Zapraszamy do naszego biura!

 

Andrzej Czernik Teatr Ekostudio

 

 

 

 

 

 

Andrzej Czernik, dyrektor Teatru Ekostudio

ul. Armii Krajowej 4, Opole

https://teatrekostudio.pl/

Nasz teatr jest teatrem prywatnym, utrzymującym się bez dotacji państwowych i samorządowych. Założył go w 1999 roku Andrzej Czernik – aktor, reżyser, dramaturg, producent, scenarzysta. Pierwszy wystawiony spektakl to „Piłat”. Teatr zasłynął spektaklami plenerowymi, wystawiając m. in. cztery części „Chłopów” Reymonta i „Wesele” Wyspiańskiego w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, a także spektaklami związanymi z historią i kulturą regionu opolskiego i kraju. Od 2007 mamy stałą siedzibę w Opolu przy ul. Dubois 1a (z wejściem od Armii Krajowej 4 off). Oprócz spektakli plenerowych, widowisk i realizacji medialnych, oferujemy stały repertuar teatralny – od bajek dla dzieci po klasyczne teksty dramatyczne. Organizujemy „Zimowy Las Sztuki” – jedyną w swoim rodzaju cykliczną wystawę tematyczną łączącą różne dziedziny sztuki: malarstwo, rzeźbę, instalacje, zdjęcia, grafikę, a nawet graffiti, połączone z dźwiękiem, światłem i słowem. Od 2018 roku honorujemy Opolską Kartę Rodziny i Seniora. Korzystają z niej głównie seniorzy, którzy stanowią większość naszych widzów..

 

Muzeum Wsi Opolskiej

 

 

 

 

 

 

Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

ul. Wrocławska 174, Opole

https://muzeumwsiopolskiej.pl/

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu popularyzuje kulturę ludową Śląska Opolskiego udostępniając turystom ekspozycję muzealną w różnorodnych formach – to ekspozycja stała (zagrody z wyposażeniem w terenach parkowych), ekspozycja czasowa (wystawy), cykliczne imprezy plenerowe i wydarzenia kulturalne, lekcje muzealne dla placówek oświatowych, warsztaty rękodzielnicze lub warsztaty tematyczne dedykowane rodzinom czy seniorom. Dostrzegając potrzeby rodzin z dziećmi oraz osób starszych, w 2014 r. dołączyliśmy do partnerów Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. W ten sposób przyczyniamy się do budowania przyjaznego środowiska lokalnego. Co ważne, wprowadzony przez Muzeum system zniżek dla posiadaczy OKRiS spowodował wzrost zainteresowania ekspozycją muzealną na wolnym powietrzu oraz pozytywnie wpłynął na wizerunek instytucji.

 

Muzeum Śląska Opolskiego - Budynek Główny

Iwona Solisz, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego

Mały Rynek 7, Opole

https://muzeum.opole.pl/

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu to instytucja zajmująca się nie tylko gromadzeniem i prezentowaniem eksponatów. Od lat pobudzamy i wykorzystujemy edukacyjny potencjał kultury, by wspierać kształtowanie społeczeństwa aktywnego i świadomego własnej tożsamości. W czasach mediów społecznościowych i globalizacji popkultury mogłoby się wydawać, że muzea opustoszeją. Jest inaczej, bo zyskaliśmy nową energię i obszary działalności. To wynik rosnącego zainteresowania historią i lokalnym dziedzictwem kulturowym. Nasze muzeum jest  instytucjonalną wizytówką regionu – dbamy o jego wizerunek i przyciągamy turystów. Pomaga nam w tym w dużym stopniu Opolska Karta Rodziny i Seniora – jesteśmy jej partnerami od samego początku, czyli 2014 roku. Karta upoważnia  do nabycia promocyjnego biletu wstępu do naszych wszystkich obiektów: gmachu głównego, kamienicy czynszowej, Galerii MŚO i Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny.

Zachęcamy wszystkie uprawnione rodziny i seniorów do założenia Karty, a lokalne przedsiębiorstwa i punkty usługowe do współpracy z nami. Razem możemy więcej!

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Departament Polityki Regionalnej i Przestrzennej
Ul. Hallera 9, 45-867 Opole
dlarodziny.opolskie.pl
FB/OpolskieDlaRodziny