NASI PARTNERZY Z POWIATU PRUDNICKIEGO, NYSKIEGO I GŁUBCZYCKIEGO

Zapraszamy do poznania Partnerów Opolskiej Karty Rodziny i Seniora z powiatu prudnickiego, nyskiego i głubczyckiego:

 

Barbara Starzyk Schronisko Prudnik

Barbara Starzyk, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Dąbrówka” w Prudniku

ul. Dąbrowskiego 26, Prudnik

http://schroniskoprudnik.pl/40/strona-glowna.html

Nasza branża mocno odczuła pandemię. Ostatnie dwa lata były dla nas naprawdę ciężkie. I chociaż nasze schronisko nastawione jest głównie na grupy zorganizowane dzieci i młodzieży, seniorzy byli do tej pory także u nas częstymi gośćmi. Z moich obserwacji wynika, że z karty OKRIS szczególnie często korzystają u nas rodziny wielodzietne. Mamy nadzieję, że będzie ich z czasem jeszcze więcej. Nasze schronisko, oprócz bezpiecznego noclegu, oferuje również pyszne domowe jedzenie. Przygotujemy indywidualne oferty wycieczek i służymy fachową pomocą przy organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy w Góry Opawskie!

 

Barbara Górnicka-Naszkiewicz, redaktor naczelna miesięcznika i bloga „Super Senior”, Studio-B z Głubczyc

ul. Tadeusza Kościuszki 8, Głubczyce

https://www.studiob24.pl/

Jedną z głównych gałęzi mojej działalności są seniorzy i tematyka senioralna. W Studio B przygotowuję wydawnictwa i materiały aktywizacyjne np. „Super Senior. Aktywizacja i rozwój osób starszych”, w którym promujemy produkty i usługi powstające z myślą o osobach powyżej 60. roku życia. Jestem jednym z niewielu w Polsce specjalistów od silver content – treści adresowanych do seniorów, ale także ich opiekunów, terapeutów, animatorów. Ukazują się one na ogólnopolskich portalach senioralnych. Studio B wydaje także bezpłatny miesięcznik lokalny „Super Senior” i publikacje aktywizacyjne (ćwiczeniowe) dla osób starszych. Wśród nich największą popularnością cieszą się: „Relaks z głową. Rozrywka i trening umysłu dla seniorów”, „Senior rozwija talent plastyczny”, „Mandala. Kolorowanka z cytatami motywacyjnymi dla seniorów”, „Senior ćwiczy bystre oko”. Kupujący te materiały seniorzy chętnie korzystają z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Dzięki publikacjom mają możliwość rozwoju osobistego na emeryturze, a przede wszystkim podtrzymują sprawność umysłową i małą motorykę na długie lata. Opolska Karta Rodziny i Seniora, jej założenia i cele, doskonale wpisują się więc w to, czym zajmuję się na co dzień. Za działalność wydawniczą w 2020 roku otrzymałam Opolską Marką.

 

Agnieszka Żurakowska, właścicielka Hotelu Dębowe Wzgórze, Pokrzywna

Pokrzywna 48, Jarnołtówek

https://www.debowewzgorze.eu/

Już 8 lat jesteśmy partnerem Opolskiej Karty Rodziny i Seniora umożliwiając naszym najmłodszym i starszym gościom korzystanie z usług w promocyjnych cenach. Nasza oferta cieszy się zainteresowaniem przez cały rok. Hotel Dębowe Wzgórze to wyjątkowe miejsce – dla osób poszukujących kontaktu z naturą, jak również zwolenników aktywnego trybu życia. Zapewniamy kameralną przestrzeń i wypoczynek w przyjaznej atmosferze z dala od zgiełku miast. W hotelowej strefie spa z basenem, jacuzzi oraz sauną suchą można zregenerować ciało i pobudzić zmysły. Dla najmłodszych gości mamy bajkowy masaż z pyszną gorącą czekoladą i manicure dla księżniczki, a bajlandia – wewnętrzny plac zabaw – gwarantuje dobrą zabawę niezależnie od pogody. Zapraszamy!

 

Elżbieta Marzec Zakład Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego "Korfantów"

Elżbieta Marzec, prezes zarządu Zakładu Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego ,,Korfantów”

ul. Wyzwolenia 11, Korfantów

ul. Damrota 28, Kędzierzyn-Koźle

ul. Augustyna Kośnego 18/10, Opole

https://www.zsoirkorfantow.pl/

Zakład Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego ,,Korfantów” już od ponad 50 lat służy osobom niepełnosprawnych z województwa opolskiego. Powstają u nas najwyższej jakości nowoczesne protezy kończyn, aparaty ortopedyczne, ortezy, gorsety, buty i inny sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Nasza załoga to doświadczeni protetycy, fizjoterapeuci, technicy ortopedzi i mistrzowie szewstwa ortopedycznego. Opolska Karta Rodziny i Seniora upoważnia do bezpłatnego badania stóp pacjenta wraz z konsultacją specjalisty i diagnozą. Jej posiadaczom przysługuje też 10% zniżki na zakup indywidualnie wykonanych wkładek ortopedycznych. Jej użytkownicy otrzymują również rabat na zakupiony sprzęt ortopedyczny produkowany w naszym Zakładzie. Dotychczas nasza firma w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim wsparła wiele opolskich rodzin zwiększając tym samym szanse prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Ułatwiliśmy też seniorom dostęp do bezpłatnej konsultacji ze specjalistą rehabilitacji medycznej w zakresie wad i dysfunkcji w obrębie kończyn dolnych.

 

Marzena Gruszka Świat Biżuterii „RETRO”

Marzena Gruszka, właścicielka sklepu Świat Biżuterii „RETRO” w Nysie

ul. Celna 16, Nysa

https://www.facebook.com/RetroSwiatBizuterii/

W naszym sklepie oferujemy m.in. zegary, zegarki, biżuterię srebrną i złotą, przede wszystkim polskich producentów. Działamy już ponad 12 lat, a sklep mieści się w centrum Nysy przy popularnej kupieckiej ulicy. Wśród naszych stałych klientów jest wielu użytkowników Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, do której przystąpiliśmy na samym początku, w 2014 roku. Klienci bardzo chętnie z niej korzystają. Sama mam trzech synów i jak najbardziej doceniam i popieram takie inicjatywy. Ze zniżek często korzystają u nas także seniorzy. Dla wielu z nich, zwłaszcza tych, którzy mają najniższe emerytury, możliwość korzystania ze zniżek to naprawdę duża pomoc i wsparcie.

 

Zachęcamy wszystkie uprawnione rodziny i seniorów do założenia Karty, a lokalne przedsiębiorstwa i punkty usługowe do współpracy z nami. Razem możemy więcej!

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Departament Polityki Regionalnej i Przestrzennej
Ul. Hallera 9, 45-867 Opole
dlarodziny.opolskie.pl
FB/OpolskieDlaRodziny