NASI PARTNERZY Z POWIATU KLUCZBORKIEGO, OLESKIEGO I NAMYSŁOWSKIEGO

Zapraszamy do poznania Partnerów Opolskiej Karty Rodziny i Seniora z powiatu kluczborskiego, oleskiego i namysłowskiego:

 

Michał Dudek Stajnia Godziemba

Michał Dudek, Ośrodek Hipoterapii i Rekreacji Konnej GODZIEMBA w Ligocie Zameckiej

Ligota Zamecka 49, Kluczbork 

https://www.stajnia-godziemba.com/

Stajnia Godziemba powstała w 2012 roku z miłości do koni i od tamtej pory cały czas się rozwija i udoskonala. Jesteśmy laureatami Opolskiej Marki z 2022 roku. Zajmujemy się rehabilitacją osób niepełnosprawnych, prowadząc przez cały rok zajęcia z hipoterapii. Dodatkowo prowadzimy zajęcia z rekreacyjnej jazdy konnej, pozwalając dzieciom, młodzieży i dorosłym poznać wszystkie tajniki świata koni i jeździectwa. W wakacje i ferie zimowe prowadzimy półkolonie i zimowiska dla wszystkich, którzy chcą poznać życie stajni od podstaw i rozwinąć swoje umiejętności jeździeckie na dodatkowych lekcjach jazdy konnej. Stale poszerzamy naszą wiedzę. Wyróżnia nas zaangażowanie w dobrostan naszych koni oraz profesjonalne i bezpieczne prowadzenie rekreacji konnej i hipoterapii. Klienci chętnie korzystają z rabatów, które zyskują dzięki Opolskiej Karcie Rodziny i Seniora. Niemiernie nas cieszy udział tym projekcie!

 

Krystyna Preś Gminna Spółdzielnia "SCh" w Praszce

Krystyna Preś, prezes zarządu Gminnej Spółdzielni „SCh” w Praszce
Sklepy: Przedmość ul. Główna 53, Strojec ul. Częstochowska 80, Praszka: ul. Kościuszki 27a, ul. Listopadowa 16, Plac Grunwaldzki 27, Szyszków

https://gs-praszka.pl/

Opolska Karta Rodziny i Seniora jest honorowana w naszych 6 placówkach handlowych: w Praszce, Strojcu, Przedmościu i Szyszkowie. Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego w 2017 roku spotkała się dużym zainteresowaniem naszych klientów, którzy chętnie korzystają ze zniżek. Nasza spółdzielnia wychodzi naprzeciw potrzebom klientów poprzez szeroką reklamę w mediach społecznościowych na temat naszych usług i produktów z lokalnej piekarni-cukierni. W każdym naszym sklepie znajdą państwo firmowe wyroby piekarnicze i cukiernicze. Oferujemy również sprawdzony asortyment towarów spożywczych i chemicznych, a także szeroką gamę alkoholi. Stale śledzimy aktualne trendy i wprowadzamy nowe produkty. Konkurencyjne ceny, liczne promocje oraz degustacje, przyjazna i rzetelna obsługa sprawiają, że możemy cieszyć się liczną i stale rosnącą rzeszą wiernych klientów.

 

Anna Kubiak-Łopion, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych PRUDENTER AGAS

Anna Kubiak-Łopion, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych PRUDENTER AGAS z Namysłowa

ul. Mickiewicza 12, Namysłów

https://prudenteragas.pl/

Jako Stowarzyszenie działamy od 2019 roku. Realizujemy projekty społeczno-edukacyjne głównie dla młodzieży powiatu namysłowskiego. W 2021 roku powołaliśmy Centrum Edukacji Alternatywnej jako odpowiedź na potrzeby lokalnego środowiska w zakresie wsparcia edukacji młodzieży w czasie pandemii. Aby ułatwić dostęp do naszych kursów, w lutym 2022 przyłączyliśmy się do Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Zniżki dla rodzin i nieodpłatne zajęcia stały się, oprócz wysokiej jakości oraz atrakcyjności zajęć, dodatkową motywacją, by korzystać z naszych usług, jak również z usług innych partnerów OKRiS. Taki rodzaj wsparcia opolskich rodzin to realna pomoc – przeciwdziała wykluczeniu, również finansowemu, wielu rodzin i seniorów oraz wyzwala ich aktywność, zwłaszcza w sferze kultury i edukacji. Od marca 2022 roku prowadzimy nieodpłatne zajęcia języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Mamy pod opieką 150 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych, którym udzielamy również nieodpłatnie wsparcia psychologicznego, aktywizujemy i integrujemy ze społecznością lokalną. Wierzymy, że nasze działania mają pozytywny i budujący wpływ nie tylko na młodzież, ale na całą naszą społeczność.

Zachęcamy wszystkie uprawnione rodziny i seniorów do założenia Karty, a lokalne przedsiębiorstwa i punkty usługowe do współpracy z nami. Razem możemy więcej!

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Departament Polityki Regionalnej i Przestrzennej
Ul. Hallera 9, 45-867 Opole
dlarodziny.opolskie.pl
FB/OpolskieDlaRodziny