NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW, STUDENTÓW I NAUCZYCIELI

W ostatnich dniach października odbyło się w Opolu Regionalne Święto Edukacji. Uczniowie dostali nagrody Prymus Opolszczyzny, a studenci stypendia. Nagrodzono także najlepszych opolskich  pedagogów.

Tytuł Professora Opoliensis trafił do profesora dr hab. Wiesław Szwasta z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Opolskiego. Wyróżnienia otrzymali: prof. Inga Lewandowska z Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie oraz dr Sebastian Rutkowski z Katedry Fizjoterapii Klinicznej Politechniki Opolskiej.

Nagrodzeni zostali również uczniowie – 60 najlepszych otrzymało nagrody Prymus Opolszczyzny w dwóch kategoriach – wiedza i sztuka. Wśród prymusów była Martyna Czekała ze Strzelec Opolskich. Uczennica interesuje się programowaniem. – Jestem laureatką ogólnopolskiej olimpiady poligraficznej. To jest moja pasja. Nagrodę chcę wykorzystać na zakup nowego sprzętu. Pomoże mi to poszerzać kwalifikacje. To inwestycja w moją naukę – mówi laureatka. Z nagrody cieszy się również Ryszard Augustyn, ósmoklasista ze szkoły z Brzegu. – Mam wiele osiągnięć naukowych i uczestniczyłem w wielu olimpiadach. Interesuję się matematyką, informatyką – opowiada.

Irena Niewęgłowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich nagrodę otrzymała za upowszechnianie i szczególne osiągnięcia w rozwoju edukacji. Nagrodę odebrała również Dorota Gajda-Szczegielniak, dyrektor szkoły w Dobrzeniu Wielkim, która podkreśla, że zawód nauczyciela to nauka przez całe życie. – Uświadamiam sobie, jak ważna jest praca nauczyciela. Taka gala jest szczególna, ale każdego dnia można usłyszeć dobre słowo. Bardzo wierzę w takie przesłanie: Taka będzie szkoła, jacy są nauczyciele – mówi i podkreśla, że to trudna pracę, jednak daje wiele pozytywnej energii.

Wśród nauczycieli placówek Województwa Opolskiego, tj. dla których organem prowadzącym szkoły jest Województwo Opolskie – nagrodzeni zostali: Katarzyna Waleska, Lesław Tomczak, Patrycja Kleszno i Alicja Kisała.

Pełną listę zdobywców nagród edukacyjnych i stypendiów Marszałka Województwa Opolskiego można znaleźć tutaj.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, w czasie której wystąpili m.in. zdobywcy stypendiów Marszałkowskie Talenty. Uroczystość wspólnie przygotowały: Departament Edukacji i Rynku Pracy oraz Departament Kultury, Sportu i Turystyki UMWO.

opolskie.pl