KSIĄŻKI W PREZENCIE DLA SENIORÓW Z POWIATU GŁUBCZYCKIEGO

Dzięki otwartym sercom mieszkańców, życzliwości kierowniczek miejskich bibliotek oraz zaangażowaniu opiekunów i animatorów osób starszych udało się zebrać i przekazać 305 książek seniorom z powiatu głubczyckiego.

Przypomnijmy, że w czasie ostatnich każdy mieszkaniec powiatu mógł zostawić przeczytaną bądź zupełnie nową książkę w najbliższej bibliotece, tak by mogła trafić ona do osoby starszej. Odzew czytelników był bardzo pozytywny – miłośnicy literatury chętnie podzielili się naprawdę wartościowymi książkami, których łącznie uzbierało się ponad 300. Wśród zebranych pozycji znalazły się m.in. nowości wydawnicze, literatura religijna, poradniki, książki kucharskie, literatura obyczajowa, harlequiny, opracowania historyczne czy łamigłówki – wszystko to, co najbardziej interesuje seniorów. Każdy z nich z pewnością znalazł wśród tych zbiorów coś dla siebie.

– W ten sposób chcieliśmy spopularyzować czytanie jako sposób spędzenia wolnego czasu na emeryturze, dostarczyć rozrywki i kultury seniorom przebywającym w izolacji, a także uczcić Światowy Dzień Książki – tłumaczy Barbara Górnicka-Naszkiewicz, pomysłodawca i koordynator akcji. – Ale przede wszystkim chcieliśmy zrobić naszym seniorom niespodziankę – dodaje.

Akcja nie udałaby się gdyby nie zaangażowanie mieszkańców, lokalnych bibliotek, pracowników Domu Dziennego Pobytu w Głubczycach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Baborowie i animatorów Klubów Senior+ w Kietrzu i Branicach. – Z głębi serca im za to dziękuję – podkreśla organizatorka akcji.

Warto podkreślić, że książki przekazywali głównie opiekunowie osób starszych i animatorzy, którzy doskonale znali osoby obdarowywane, ich potrzeby i pasje. Dzięki znajomości podopiecznych idealnie trafiali w gusta osób obdarowywanych. Książki trafiły więc w dobre ręce i za każdym razem wywoływały uśmiech na twarzy Seniorów.

materiał organizatora