AKCJA KSIĄŻKA DLA SENIORA W POWIECIE GŁUBCZYCKIM

Przeczytałeś książkę i chciałbyś dać jej drugie życie? Przynieś ją do najbliższej biblioteki, a trafi do seniora w mieszkającego w Twojej okolicy – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Pandemia ograniczyła aktywność społeczną osób starszych, ale nie muszą one być skazane na spędzanie wolnego czasu przed telewizorem. Ruszyła bowiem akcja „Książka dla Seniora”, której głównym celem jest promowanie spędzania wolnego czasu z książką. Promocja czytelnictwa wśród emerytów to jednak nie wszystko, chodzi również o zapewnienie seniorom dostępu do książek w momencie, kiedy przebywają oni w domowej izolacji.

– Chcemy aktywizować Seniorów w tym trudnym dla nich czasie poprzez formy bezpieczne i adekwatne do sytuacji – mówi dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, pomysłodawca i koordynator akcji. – Wsparcie dla osób pozostających w domach jest potrzebne nie tylko w zakresie pomocy żywieniowej czy w postaci robienia zakupów, ale także w zakresie dostępu do kultury – podkreśla.

Każdy kto ma książkę, którą chciałby się podzielić, może przynieść ją do najbliższej gminnej biblioteki.

Finał akcji odbędzie się 23 kwietnia, czyli podczas Światowego Dnia Książki. Wówczas zebrane zbiory trafią do osób zainteresowanych.

Patronat medialny nad akcją sprawuje gazeta „Głubczyce. Podaj dalej!”, a organizacją zajmuje się redakcja gazety „Super Senior”

Biblioteki uczestniczące w Akcji:

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Branicach
  • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Baborowie
  • Miejsko-Gminna Biblioteka w Kietrzu

Plakat akcji – zobacz

Zdjęcie: Lubos Houska z Pixabay