NOWY BUS DLA DZIECI Z POWIATU GŁUBCZYCKIEGO

Wręczenie kluczyków do nowego busa, który będzie służył podopiecznym domów dziecka z powiatu głubczyckiego.

Samochód to prezent dla podopiecznych domów dziecka w Krasnym Polu i Głubczycach.  Jego przekazanie było możliwe dzięki unijnemu projektowi pn. „Bliżej rodziny i dziecka” realizowanemu przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu wraz z partnerami.

Przypomnijmy, że celem tego wieloletniego projektu jest wspieranie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo–wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej. Tym razem pomoc trafia do powiatu głubczyckiego.

Nowy Ford Transit będzie służył m.in. do przewozu dzieci ze szkół do placówek, na wyjazdy integracyjne, wydarzenia kulturalne i edukacyjne czy wyjazdy do lekarza.

Podczas uroczystości przekazania auta marszałek województwa Andrzej Buła podkreślał, że wszyscy byli pozytywnie zdeterminowani, żeby kupić dzieciom tak nowoczesny samochód. – Takie rzeczy dzieją się tylko wtedy, gdy wiemy, jakie są potrzeby mieszkańców – mówił marszałek.

– Tylko dzięki możliwościom stworzonym przez marszałka i dyrektor Gabruk mieliśmy możliwość sfinansowania z projektu ROPS-u tego pojazdu. A mało kto wie, że wyjazdy dzieci z domu dziecka to nie tylko wyjazdy na wycieczki i do szkoły, to często także interwencje nocne czy dowozy dzieci na terenie całego kraju. Tym bardziej cieszy ten zakup, bo to przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci, które mamy pod swoją opieką – podkreślał Piotr Soczyński, starosta głubczycki.

Agnieszka Gabruk, dyrektor ROPS w Opolu poinformowała, że w ramach projektu zakupiono jeszcze dwa inne auta, które już dziś wożą wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych w powiatach prudnickim i oleskim. – Ten projekt wdrażany jest w ROPS-ie od 2016 roku, a realizujemy go z gminami, z powiatami i organizacjami pozarządowymi – przypominała.

Warto wspomnieć, że nowe auto to tylko część projektu w powiecie głubczyckim. Dzieci przebywające w pieczy zastępczej w powiecie głubczyckim otrzymały dużo większe wsparcie, także merytoryczne, psychologiczne, w zakresie socjoterapii, ale także w zakresie rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami.

Łączna wartość zadań zrealizowanych w projekcie w powiecie głubczyckim to niemal 300 tysięcy złotych.

vr opolskie.pl

Obejrzyj relację z uroczystości przekazania auta z udziałem m.in. Andrzeja Buły, marszałka województwa opolskiego oraz Piotra Soczyńskiego, starosty głubczyckiego.