STUDIUJESZ MEDYCYNĘ? POSTARAJ SIĘ O STYPENDIUM I PRACUJ W NASZYM REGIONIE

Ruszył kolejny już nabór wniosków w programie stypendialnym dla studentów i studentek medycyny, którzy swoją karierę zawodową zwiążą z województwem opolskim.

Nabór na stypendia lekarskie została ogłoszony już po raz trzeci! To pomysł władz województwa na wzmocnienie kadr medycznych w naszym regionie.

Wysokość wypłacanego co miesiąc wsparcia wynosi 2 000 złotych brutto, a można je otrzymywać do końca trwania nauki na studiach! Termin, do którego w tym roku można złożyć wniosek to 25 listopada br.

Samorząd już po raz trzeci proponuje studentom kierunków lekarskich uczelni w całym kraju pomoc stypendialną – kwota 2000 złotych miesięcznie, wypłacana do końca studiów, pomoże w realizacji celów przyszłych lekarzy. W zamian będą mogli doskonalić swoje umiejętności i rozwijać się w naszym województwie, a także pomagać mieszkańcom regionu w dbałości o ich zdrowie.

Stypendium mogą otrzymać studentki i studenci IV, V i VI roku kierunków lekarskich z całej Polski, którzy nie powtarzają roku oraz nie korzystają z urlopów. Wysokość stypendium to 2000 złotych brutto miesięcznie w ciągu roku akademickiego, do końca studiów.

Jak było do tej pory?

Do tej pory, w ramach pierwszych dwóch edycji projektu, stypendia otrzymało 89 studentów, z czego 44 wciąż korzysta z programu.

Jakie są warunki otrzymania stypendium?

  • Odbycie stażu i praca w jednym ze szpitali w województwie opolskim przez czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium.
  • Wybór specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w szpitalu, w którym stypendysta odbędzie staż i będzie pracować.

Wszystkie informacje na temat stypendiów znajdują się tutaj.