WYZWANIA ZDALNEJ EDUKACJI – POWSTAŁ BLOG DLA OPOLSKICH NAUCZYCIELI

Zdalna edukacja i wyzwania z nią związane zaowocowały najnowszą inicjatywą samorządu województwa kierowaną do nauczycieli i osób związanych z nauczaniem.

O tym, jak radzić sobie z nowymi problemami i jak pomóc w tym uczniom, dowiecie się z bloga przygotowywanego przez pracowników Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Celem jego autorów jest stworzenie miejsca, będącego źródłem sprawdzonej wiedzy. Ma on pomóc w odnalezieniu się w zupełnie nowej rzeczywistości edukacyjnej wywołanej trwającą już ponad dwa lata pandemią.

Wyzwania, jakie niesie ze sobą zdalna edukacja, mogą być źródłem wielu możliwości i szans, ale także problemów i zagrożeń, z którymi radzić muszą sobie wszyscy – uczniowie, nauczyciele, ale także rodzice i opiekunowie, dyrektorzy szkół. Warto wiedzieć np. jak najlepiej i najbezpieczniej wykorzystywać rozwiązania cyfrowe – co przyda się nie tylko w nauczaniu, ale także każdej innej pracy zawodowej czy do celów prywatnych.

Na blogu znajdziecie inspirujące rozmowy z nauczycielami, pedagogami i psychologami, praktyczne porady i wskazówki np. jak przygotować i poprowadzić prezentację na odległość czy jak zorganizować efektywne „wirtualne” przerwy.

Każdy tekst ukazujący się na blogu ma możliwość skomentowania, w każdej sprawie można się także podzielić opinią, wnioskami, przemyśleniami.

W imieniu Autorów serdecznie zapraszamy do lektury – nauczyciele.opolskie.pl