ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT SZPITALA GINEKOLOGICZNEGO W OPOLU

Do końca 2021 roku Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przejdzie gruntowny remont, wart około 2,2 mln zł. Prace już ruszyły.

Najważniejsza część remontu to przebudowa budynku A szpitala oraz łazienek i toalet dla pacjentek – obecne, wspólne dla całego korytarza, zastąpią indywidualne łazienki i toalety – jedna na dwie sąsiadujące ze sobą sale.

– Zdecydowanie wpłynie to na komfort hospitalizacji – podkreśla Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. – Nasze pacjentki będą miały zapewniony satysfakcjonujący standard sanitarny, którego znaczenie szczególnie odczuliśmy podczas pandemii. Przy okazji  nieco odnowimy szpital: pomalujemy ściany, wymienimy wykładziny oraz sufity – wylicza.

Mimo zaplanowanych remontów szpital nie przewiduje ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu: „Poprawa wydajności usług medycznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu”, który jest wspófinansowany z funduszy unijnych w ramach RPO WO na lata 2014- 2020. Jego wartość około 2,2 mln zł.

Opieka nad matką i dzieckiem na najwyższym poziomie to jeden z priorytetów działalności samorządu województwa opolskiego. Jak mówi wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura, ważne są zarówno komfortowe warunki opieki, jak i szeroka oferta kierowana do kobiet w ciąży i matek najmłodszych dzieci. – Badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, mobilne szkoły rodzenia, porady laktacyjne, opieka położnej, wczesna rehabilitacja po porodzie – to tylko część propozycji, kierowanych do mam i najmłodszych w całym regionie w ramach naszych programów, poprawiających dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych – podkreśla pani wicemarszałek.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Co roku rodzi się w nim ok. 3 tys. dzieci. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W 2020 r. w Klinicznym Centrum hospitalizowano 8 856 pacjentów, w poradniach konsultacyjnych udzielono 8 600 porad.

IN-S/opolskie.pl