Bezpłatne badania prenatalne dla przyszłych mam, szczepienia dla dzieci i konsultacje dla maluszków – wszystko dla naszych opolskich rodzin!

Już 7 lipca w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu odbędzie się 2 edycja wydarzenia KAROLINKA…NA ZDROWIE, tym razem skierowana do przyszłych mam, rodzin i oczywiście dzieci. Akcja organizowana jest w ramach Opolskie dla Rodziny oraz Opolska Mama Ma Moc. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego.

Więcej o samej imprezie już niedługo. A dzisiaj prezentujemy Wam jednego z naszych wystawców: Strzeleckie Centrum Obsługi Biznesu „SCOB”, które realizuje projekt unijny pn. „Zdrowa Matka i Dziecko – z szansą na lepsze jutro!”,

W ramach projektu realizowanego przez SCOB istnieje możliwość skorzystania z nieinwazyjnych badań prenatalnych dla kobiet (!) poniżej 35 roku życia, jak również konsultacji i zajęć w ramach Mobilnych Szkół Rodzenia oraz Mobilnych Poradni Laktacyjnych, które przygotowują przyszłe mamy zarówno do samego porodu, jak również do późniejszej opieki nad nowonarodzonym dzieckiem.

Drugą ważną grupą, dla której oferowane jest wsparcie zdrowotne, są rodziny z dziećmi do 2 lat, Dla dzieci przewidziano kompleksowe szczepienia przeciw pneumokokom, jak również usługi konsultacyjne z zakresu pogłębionej diagnostyki rozwoju psychomotorycznego dziecka wraz z usługami instruktażu rehabilitacyjnego dla rodziców.

W projekcie mogą wziąć udział osoby mieszkające na terenie powiatów: strzeleckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego oraz głubczyckiego.

Wszystkie przewidziane w projekcie formy wparcia dla opolskich rodzin, są BEZPŁATNE!

Po więcej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę SCOB: www.mid.scob24.pl

oraz na specjalny mini portal edukacyjno-informacyjny „SCOB dla Rodziny” na Facebook’u:

www.facebook.com/scob.dla.rodziny