Promujemy działania prorodzinne!

Rusza konkurs, którego celem jest dostrzeżenie i docenienie wspierających rodzinę pracodawców i samorządy lokalne oraz partnerów Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Swoje kandydatury mogą zgłaszać zarówno samorządy, pracodawcy i ich pracownicy, a także posiadacze Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: „Opolski Samorząd dla Rodziny”, „Opolski Pracodawca dla Rodziny” oraz „Super Partner Opolskiej Karty Rodziny i Seniora”. – Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie najciekawszych działań służących wspieraniu rodziny, budowanie przyjaznego klimatu dla rodziny i seniorów  – tłumaczy marszałek Andrzej Buła, który jednocześnie zachęca do udziału w konkursie..

W kategorii „Opolski Pracodawca dla Rodziny” do konkursu kandydatów mogą zgłaszać pracownicy, którzy doceniają swoich pracodawców za promowanie rodziny, ale i sami pracodawcy, którzy oferują pracownikom działania prorodzinne. Tutaj podzielono firmy ze względy na liczbę zatrudnionych osób. Docenione zostaną również samorządy, które pomagają rodzinie – będą oceniane w trzech grupach: gmina miejska i miejsko-wiejska, gmina wiejska oraz powiat. Trzecią kategorię stanowią  instytucje i firmy, które są partnerami „Opolskiej Karty Rodziny i Seniora”. Tutaj nominowanych można wybierać w czterech kategoriach: dla domu, czas wolny, zdrowie i uroda oraz edukacja.  Opolska Karta funkcjonuje od maja 2014 roku. W tym czasie zgromadziła 189 partnerów biznesowych i gospodarczych, którzy zaangażowali się w pomoc rodzinie i seniorom. Równocześnie w programie bierze udział 66 opolskich samorządów. Teraz zaangażowanie partnerów może zostać nagrodzone.

Przypomnijmy – karta pozwala na korzystanie ze zniżek, czy możliwości dokonania zakupów na preferencyjnych zasadach. – Gdy tworzyliśmy kartę blisko cztery lata temu, chodziło nam o budowanie dobrego klimatu wokół naszych wyzwań demograficznych. Uważam za nasz wspólny sukces, że udało się nam zachęcić tak wiele osób do współuczestnictwa w programie. Nasi partnerzy rozumieją potrzebę i wartość dołączenia do tej cennej inicjatywy. Teraz narodził się pomysł, aby pokazać tych partnerów w pozytywnej rywalizacji – mówi marszałek województwa Andrzej Buła,

Nominowanym przyjrzy się Kapituła konkursu, skupiająca osoby reprezentujące różne środowiska społeczne oraz przedstawicieli samorządu województwa.  Zgłoszenia można przesyłać w terminie od 1 do 31 marca 2018 r. na adres urzędu marszałkowskiego województwa opolskiego. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali w dniu 14 maja w Filharmonii Opolskiej. Więcej szczegółów znajduje się w zakładce Konkurs „Opolskie dla Rodziny”.

PW/KK