NOCNE CZYTANIE W KĘDZIERZYŃSKICH BIBLIOTEKACH – WARTO SKORZYSTAĆ!

Noc Bibliotek w Kędzierzynie-Koźlu. dzieci czytające książki nocą w świetle nocnej lampki.

„Absurd nie czytać” – to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. My je popieramy i gorąco zapraszamy was na dzisiejsze wydarzenia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu.

„Noc bibliotek” – co to jest?

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą. To okazja by poznać zasoby i bezpłatną ofertę biblioteki – które służą rozwojowi osobistemu, pozyskiwaniu wiedzy, ale także wymianie idei i integracji. W ten wyjątkowy wieczór i noc biblioteki czynne są w niecodziennych godzinach. Dlatego jeśli chcecie zorganizować dzieciom fajne i wartościowe zajęcia – naprawdę warto skorzystać!

Tym bardziej, że to okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieciakami.

Co będzie się działo w kędzierzyńskich bibliotekach 6 października?

  • oddział dla Dzieci MBP, przy ulicy Rynek 3 o godzinie 18:00. Tutaj będziecie zagrać w grę detektywistyczno-literacką. Rozwiąż zagadki, podejmij wyzwania i zobacz czy uda Ci się odnaleźć skarb… Szczegóły na plakacie!
  • oddział dziecięcy Filii nr 5, przy ulicy Damrota 32 o godzinie 18:00. W programie: głośne czytanie baśni „Skąd się wzięła noc”; nocne gry, zagadki i kalambury; jesienne lampiony – warsztaty plastyczne. Szczegóły na plakacie!

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Plakaty wydarzeń poniżej:

Noc bibliotek w MBP w Kędzierzynie-Koźlu Plakat Zabawa Detektywistyczno-Literacka      Noc bibliotek w MBP w Kędzierzynie-Koźlu plakat warsztaty edukacyjno-plastyczne