EKOLOGICZNY TYDZIEŃ W KĘDZIERZYŃSKIEJ BIBLIOTECE

Od dzisiaj do piątku 26 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do udziału w Tygodniu Ekologicznym. Organizatorzy czekają zarówno na najmłodszych, jak i dorosłych gości.

Dla dzieci przygotowano warsztaty ekologiczno-literackie, lekcje biblioteczne i spotkania autorskie, a dla dorosłych – warsztaty ekorękodzieła oraz spotkania z Martą Fox i Miłką Raulin.
Szczegóły programu poniżej:

22 listopada 2021 r., godz. 18.00 MBP, Rynek 3
Warsztaty świątecznego ekorękodzieła. Prowadzenie Elżbieta Kruk z Pracowni Florystyczno-Ogrodniczej Różany Ogród.

23 listopada 2021 r., godz. 10.00, fanpage MBP na portalu Facebook.
Spotkanie autorskie online dla dzieci z Tomaszem Samojlikiem autorem komiksów i książek dla dzieci „Wokół Pompika”.

Tomasz Samojlik – pracuje w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauki, ale także pisze i rysuje książki i komiksy, w których łączy fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej. W ten sposób tłumaczy wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców i daje pretekst do dobrej zabawy. W 2016 roku seria książek o żubrze Pompiku oraz książka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

godz. 17.00 MBP, Rynek 3
Spotkanie autorskie z Martą Fox na temat książki pt. „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko”

Marta Fox – katowiczanka, powieściopisarka, poetka, eseistka. Autorka ponad 40 książek, mistrzyni literatury „dla kobiet”, popularna pisarka dla młodzieży. Dwukrotnie nagrodzona przez International Board on Books for Young People. Kilkanaście jej powieści to bestsellery wydawane nieprzerwanie od ponad 20 lat.

24 listopada 2021 r. godz. 17.00 MBP, Rynek 3
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „Ekologiczna kartka świąteczna” połączone z wręczeniem nagród. Jego przedmiotem było wykonanie pracy plastycznej zainspirowanej hasłem „Ekologiczna kartka świąteczna”. Na konkurs wpłynęło aż 100 prac!

godz. 18.00 Filia nr 5, ul. Damrota 32
Warsztaty świątecznego eko-rękodzieła. Prowadzenie Elżbieta Kruk z Pracowni Florystyczno-Ogrodniczej Różany Ogród.

25 listopada 2021 r., godz. 9.30
Spotkanie autorskie dla dzieci z Maxem Skorwidrem i Bogusiem Janiszewskim na temat książki pt. „Klimaty”.  O godz. 11.15 zaplanowano warsztaty dla dzieci na temat książki pt. „Śmieci”

26 listopada 2021 r., godz. 17.00 Filia nr 5, ul. Damrota 32
Spotkanie autorskie z Miłką Raulin na temat książki pt. „Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam koronę Ziemi”. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Podróżnika.

Miłka Raulin – jest podróżniczką, miłośniczką wspinaczek wysokogórskich. Na spotkaniu opowie o swoich wyprawach po marzenia oraz o wytrwałości w dążeniu do celu.
Autorka książki „Siła marzeń czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”, opowie o wyprawie po marzenia – wyprawie realizowanej z perspektywy matki pracującej na pełnym etacie, oraz o o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, i że zawsze warto dążyć do celu!

Wydarzenia w ramach Tygodnia Ekologicznego dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”.

MBP Kędzierzyn-Koźle

Plakat:

Tydzień Ekologiczny w MBP Kędzierzyn-Koźle - plakat