ZRÓB ZDJĘCIE Z REGIONEM OPOLSKIM W ROLI GŁÓWNEJ I WYGRAJ NAGRODĘ!

Konkurs Fotograficzny Pejzaż    Konkurs Fotograficzny Plakat Wydarzenia      Konkurs Fotograficzny Zachodzące Słońce

Jeszcze tylko do środy 20 września, do końca dnia, można zgłaszać swoje prace fotograficzne w konkursie „Wolne Opolskie”. 

Pomysł na rocznicę

W tym roku obchodzimy 25. rocznicę walki mieszkańców o to, by województwo opolskie nie zniknęło z mapy administracyjnej Polski.  To było wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło uwagę całego kraju i pokazało, że mieszkańcy regionu potrafią się zjednoczyć i skutecznie walczyć o jego dobro.

Organizatorzy Opolskiego Festiwalu Fotografii czekają na wasze najlepsze fotografie, które oddadzą urok i wyjątkowość naszego regionu. Niezależnie od tego, czy uwiecznicie malownicze krajobrazy, historyczne zabytki czy nowoczesną architekturę, podzielcie się swoją wizją Opolszczyzny.

– W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec naszego województwa, który nie ukończył 25 roku życia, czyli urodził się po słynnej „obronie województwa”. Czekamy na zdjęcia krajobrazów jak i architektury, najlepsze nagrodzimy i pokażemy podczas trwania festiwalu – zachęca Michał Grocholski z Fundacji 2.8, która jest organizatorem konkursu.

Najlepsze prace zostaną i zaprezentowane w Muzeum Śląska Opolskiego podczas 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii.
W konkursie wziąć mogą wszyscy miłośnicy fotografii, niezależnie od poziomu doświadczenia. Każda praca będzie oceniana pod kątem oryginalności, kompozycji, techniki i oddania ducha Opolszczyzny.

Najważniejsze informacje

  • kto może brać udział: każdy, kto nie ukończył 25 lat (czyli urodzony już po obronie województwa)
  • termin zgłaszania prac: do końca dnia 20.09.2023 r.
  • Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie 3 fotografie
  • adres mailowy dla zgłoszeń konkursowych: kontakt@dwaosiem.pl
  • w treści maila należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, opis fotografii (np. Góra św. Anny) i nr telefonu do kontaktu.
  • pula nagród to 2 000 zł
  • wręczenie nagród 30.09.2023 r.
  • organizator: Fundacja 2.8, tel. 509 489 102, www.dwaosiem.pl, www.offoto.pl

Natomiast już jutro, 19 września, o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się konferencja prasowa przed rozpoczynającym 13 Opolskim Festiwalem Fotografii. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa i Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

informacje i zdjęcia: Fundacja 2.8