NOWY – STARY DYREKTOR W KOCHANOWSKIM. GRATULUJEMY!

Norbert Rakowski, dyrektor Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, zdjęcie Jacek Poremba

Norbert Rakowski został powołany na stanowisko dyrektora opolskiego Teatru na kolejną pięcioletnią kadencję.

Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca przekazał Norbertowi Rakowskiemu akt powołania na funkcję dyrektora 1 wrześnie. Jest to trzecia nominacja z rzędu od 2015 roku, gdy Rakowski wygrał konkurs na to stanowisko.

Dotychczasowy dyrektor został oceniony jako sprawny menedżer, dobrze zarządzający finansami i sprawnie realizujący działania i projekty artystyczno-kulturalne i administracyjno-inwestycyjne.

Dzięki jego staraniom w 2019 roku Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, jako pierwszy w Polsce, przystąpił do Europejskiego Stowarzyszenia Teatrów (European Theatre Convention) – organizacji zrzeszającej najważniejsze teatry w całej Europie. Do sukcesów dyrektora należy także przeprowadzenie inwestycji pn. „Nowa jakość Teatru – przebudowa i modernizacja TJK w Opolu na cele kulturalne i edukacyjne” – największej modernizacji budynku „Kochanowskiego” od czasu jego otwarcia!

Teatr ma również nową wicedyrektorkę, która została wyłoniona w drodze konkursu. To Katarzyna Kaczmarczyk, która wcześniej pracowała na podobnym stanowisku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu.

Przypomnijmy, że opolski „Kochanowski”, jako samorządowa jednostka kultury, jest partnerem Opolskiej Karty Rodziny i Seniora od samego początku jej funkcjonowania.

Gratulujemy!

źródło: opolskie.pl, informacja prasowa z 6.09.2023 Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

zdjęcie: Jacek Poremba