11 CZERWCA ŚWIĘTO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO NA ZAMKU W MOSZNEJ – BĄDŹCIE TAM RAZEM Z NAMI

Pałac w Mosznej

W niedzielę, 11 czerwca br., warto być z nami na największej w regionie imprezie dla całych rodzin. Święto Województwa Opolskiego połączone będzie z obchodami 25. rocznicy obrony  Opolskiego. Zapraszamy do parku wokół pałacu już od godziny 13.00.

W programie tegorocznego święta znalazł się m.in. Festiwal Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”, czyli prezentacje artystów z całego regionu oraz gala wręczenia stypendiów „Marszałkowskie Talenty” i  występ uzdolnionych Opolan zdobywających muzyczne sceny w Polsce. Imprezę poprowadzą Robert Janowski i Karol Strasburger.

Co dla was przygotowaliśmy?

STREFA SCENY

Festiwal Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”

Gala wręczenia stypendiów „Marszałkowskie Talenty”

Gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Opolskiego „Zabytek na Medal”

Pokaz mody „Alosza”

Pokaz samochodów klasycznych

STREFA KULINARNA

W Mosznej rozstrzygniemy regionalny etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, promującego tradycyjną, regionalną żywność. Na tym etapie komisja konkursowa przyznaje regulaminowe nagrody i wyróżnienia oraz nominuje produkty do nagrody „Perła”. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: produkt i potrawa.

Oprócz tego w strefie „Opolskie ze smakiem” będzie można skosztować oraz kupić specjały kulinarne przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych producentów żywności.

Dodatkową atrakcją tej strefy będzie pokaz kulinarny przygotowany przez Mikołaja Rey’a, znanego kucharza, miłośnika kuchni tradycyjnej i staropolskiej.

STREFA SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA

Tutaj prezentowana będzie oferta jednostek, spółek oraz instytucji Samorządu Województwa Opolskiego oraz realizowanych przez nie projektów. Będą wśród nich m.in. regionalne instytucje kultury, szkoły medyczne, jednostki organizacyjne, a także Partnerzy Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie opolskie.pl oraz na plakacie poniżej:

Foto: FB Zamek Moszna