JARMARK NIEZWYKŁOŚCI OPOLSKIE 2023 I MARSZ PO ZDROWIE W CENTRUM OPOLA

Jarmark Niezwykłości i Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych 7 8.09.2023

To będzie jedna z największych imprez poświęcona osobom z niepełnosprawnościami mieszkającym w naszym regionie. W czwartek i piątek, 7-8 września br., centrum Opola będzie wypełnione atrakcjami specjalnie dla nich. W tych dniach odbywają się także w stolicy województwa XXII Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.

Specjalnie z tej okazji odbędą się imprezy sportowe, prezentacja i sprzedaż rękodzieła, koncerty. Organizatorzy szykują także masę innych, dodatkowych atrakcji. Ich cel to nie tylko zaprezentowanie różnorodności i talentów osób niepełnosprawnych, ale także ich aktywizacja i integracja ze społecznością Opola i regionu.

Z pewnością warto wyjść w tych dniach z domu, bo na chętnych czekać będą m.in.:

  • nieodpłatny pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru przez Opolskie Stowarzyszenie Diabetyków,
  • miasteczko rowerowe dla najmłodszych z nagrodami,
  • VI edycja konkursu kulinarnego – Majster Kuchni o „Złotą patelnię Marszałka Województwa Opolskiego oraz o „Złotą Chochlę” dyrektora opolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
  • prezentacja rękodzieła osób z niepełnosprawnościami – mieszkańców naszego województwa,
  • występy artystyczne.

W czwartek około godz. 11 rozpocznie się spartakiada osób niepełnosprawnych oraz Marsz po zdrowie, który przejdzie ulicami Opola. Jego start zaplanowano z Placu Wolności, zbiórka koło pomnika. Na każdego uczestnika czeka medal!

Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie zespół Krywań (godz. 15.00). Na zakończenie w tym dniu wystąpi orkiestra dęta gminy Prószków pod batutą Andrzeja Bojarskiego. Z kolei orkiestra OSP Węgry zagra w piątek.

Oczywiście na takim wydarzeniu nie może zabraknąć stoiska Opolskiej Karty Rodziny i Seniora! Znajdziecie nas jutro, czyli w czwartek 7 września, na oznaczonym stoisku/namiocie, gdzie będziecie mogli złożyć wniosek o wydanie Karty lub przedłużyć jej ważność. Pamiętajcie tylko, żeby zabrać ją ze sobą.

Gorąco zapraszamy w imieniu organizatorów!

Plakaty obydwu wydarzeń z szczegółowym programem poniżej:

Plakat Jarmarku Niezwykłości Opolskie 2023 7-8.09.2023               Plakat XXII Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych 7-8.09.2023 Opole