TO BĘDZIE WEEKEND POD ZNAKIEM FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Plakat Koncert Głuchołazy 14 Maja 2023

10. edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich to największa impreza poświęcona tematyce funduszy europejskich w Polsce. Także w naszym regionie czekają na  was koncerty, festyny, pikniki, dni otwarte instytucji i firm korzystających ze środków europejskich i wiele, wiele innych atrakcji.

Można z nich będzie skorzystać w dniach 12-14 maja. Oprócz podpowiedzi na to, jak spędzić wyjątkowy weekend, przy okazji możecie przekonać się, jak bardzo zmienił się nasz region i kraj dzięki wsparciu z UE.

Informacje o wszystkich atrakcjach zorganizowanych w naszym województwie można znaleźć na specjalnej stronie poświęconej temu wydarzeniu.

FINAŁ DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Plakat imprezy Dni Fundusze Europejskie 14 maja 2023 roku w Głuchołazach

Finał tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie opolskim zaplanowano w Głuchołazach. Tym razem gwiazdami wieczoru będą: Cleo i Patrycja Markowska. Ich koncert odbędzie się w niedzielę, 14 maja w Muszli Leśnej w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W tym dniu na w Głuchołazach zaplanowano także:

  • płukanie złota (PTTK przy rzeczce),
  • spacer śladami Funduszy Europejskich,
  • spacer miejski,
  • imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży na stadionie miejskim i kompleksie Orlik (koszykówka, warsztaty piłkarskie, lekkoatletyczne, pokaz karate).

PIKNIK RODZINNY „EUROPA W OPOLSKIM”

Plakat imprezy Europa w Opolskim w dniu 12 maja 2023 roku

Natomiast w sobotę warto zajrzeć na opolski Plac Wolności, gdzie m.in. można będzie wziąć udział w zajęciach takich jak:

  • „Wytwórnia papieru czerpanego” – tworzenie papieru z recyklingu przy pomocy prasy introligatorskiej
  • „Zanieczyszczenia w powiększeniu” – oglądanie preparatów przy użyciu mikroskopów
  • „Eko rękodzieło” – wykorzystanie techniki decoupage do przygotowania ozdób
  • „Śmieci w kosmosie” – grę wielkoformatowa, w trakcie której dowiecie się, jak śmieci znalazły się w kosmosie.

Szczególnie zapraszamy na spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowska pod tytułem „Po co dziecku rodzice?” przygotowane przez Wojewódzki Urząd Pracy – odbędzie się o godz. 15.30 w Filharmonii Opolskiej.