CZWARTKI DLA SENIORÓW W MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO

Ulica św. Wojciecha w Opolu, widok na na Kościół na Górce. lewej strony obecny budynek Muzeum Śląska Opolskiego

 

W kwietniu rusza najnowsza inicjatywa Muzeum Śląska Opolskiego skierowana do seniorów. To cykl spotkań tematycznych z przewodnikiem, który będą się odbywać w każdy pierwszy czwartek miesiąca. 

Na stronie internetowej i FB MŚO szukajcie zatem informacji o przedsięwzięciu pt. „Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum”. Będą to spotkania, spacery szlakami interesujących historii i zagadnień pod opieką przewodnika.

Założeniem projektu jest aktywizacja osób w wieku 60 + dzięki spotkaniom oraz zwiedzaniu i poznawania miejsc i wydarzeń z historii regionu. Organizatorzy zadbają o komfort uczestników – zapewniają niespieszne tempo zwiedzania i przyjazne Seniorom godziny spacerów. Do udziału w projekcie zaproszeni są seniorzy – mieszkańcy województwa opolskiego.

Tematyka spotkań będzie zróżnicowana. Inspiracją może być nowa wystawa, lokalne zwyczaje, tradycje lub muzealny eksponat. Lokalizacje spotkań także będą zmieniane, tak aby uczestnicy mogli poznać wszystkie obiekty MŚO.

Spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Udział w nich jest bezpłatny.

Liczba uczestników każdego wydarzenia jest ograniczona, dlatego trzeba wcześniej zgłosić się telefoniczne pod nr tel.  77 443 17 57.

Szczegóły na stronie internetowej MŚO. 

 

Zapraszamy w imieniu organizatora!

 

Zdjęcia: Zbiory MŚO