PARTNERZY OKRIS RAZEM Z NAMI NA ŚWIĘCIE WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO 2022

Na Zamku w Mosznej w niedziele 19 czerwca 2022 roku bawiły się całe rodziny. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego znalazły się stoiska gastronomiczne, edukacyjne i kulturalne, a także prezentujące ofertę Partnerów Opolskiej Kary Rodziny i Seniora.

To było prawdziwe święto województwa!  Towarzyszył mu tradycyjnie przegląd twórczości artystycznej ośrodków kultury z całego województwa „Opolskie Szmaragdy”, a także wręczenie stypendiów „Marszałkowskie Talenty”.

Mieszkańcy regionu i turyści odwiedzający akurat Zamek Moszna mogli na miejscu poznać niemal wszystko, co nasz region ma najlepsze, m.in. Opolskie ze smakiem – na stoiskach tematycznych przygotowanych przez jednostki samorządu województwa, a także regionalne organizacje i stowarzyszenia. Były również eksperymenty i prezentacja nowoczesnej edukacji, można się było także profilaktycznie przebadać. Dla najmłodszych była oczywiście strefa zabaw, warsztaty, gry i pokazy.

Przypomnijmy, że Święto Województwa Opolskiego, zgodnie z przyjętą przez sejmik województwa rezolucją, przypada 7 czerwca, na pamiątkę utworzonego w 1998 roku „Łańcucha nadziei”. Wtedy dziesiątki tysięcy mieszkańców Opolszczyzny wyszło na ulice swych miejscowości, by sprzeciwić się próbom likwidacji województwa. Zazwyczaj jego obchody organizowane są w jeden z czerwcowych weekendów.

Obejrzyj galerię zdjęć  z wydarzenia: