Z trzmielem po mieście

Kilkadziesiąt dzieci bierze udział w grze miejskiej „Lot trzmiela” w Opolu. Rozwiązują zagadki, bawią się, tańczą. To propozycja na wakacje przygotowana przez Filharmonię Opolską i Urząd Marszałkowski.

Kilka punktów w mieście, a tam czekające na najmłodszych mieszkańców Opolszczyzny gry i zabawy. Należy odgadnąć m.in. znaczenie symboli znajdujących się na produktach codziennego użytku, a dotyczące ekologii. Obok biblioteki miejskiej należy rozwiązań ekologiczną krzyżówkę, a przy Wieży Piastowskiej w trakcie spotkania z muzykiem podzielić się wiedzą o rytmie czy melodii.

– Gra miejska „Lot trzmiela” opiera się na czterech punktach, są one związane z muzyką, ekologią czy logicznym myśleniem. Zapoznajemy dzieci z ochroną środowiska, ale też uwrażliwiamy na muzykę – mówi Agata Świerc współorganizatorka zabawy. Uczestnicy nie kryją radości z uczestnictwa w zabawie. Największą popularnością cieszyło się ekologiczne domino oraz odnajdywanie symboli Opola na opolskim ratuszu.- Bawimy się i chcemy rozwiązać jak najlepiej zadania, aby otrzymać nagrodę – mówi Patrycja. – Rozwiązujemy zagadki, pod symbolami kryją się litery, musimy je wpisywać w odpowiednie miejsce. Później powstanie hasło, które pozwoli nam odnaleźć kolejny punkt – dodaje Kacper Majewski. Kolejny dzień zabawy jeszcze 20 lipca.

Współorganizatorami tej imprezy edukacyjno-kulturalnej są Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera i Samorząd Województwa Opolskiego w ramach projektu pn. „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim”.