Marka „Opolskie dla Rodziny”

Szanowni Państwo,

mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa
do współpracy i włączenia się we wspólny proces tworzenia
naszej regionalnej marki: Opolskie dla Rodziny
.

Wartością województwa opolskiego są jego mieszkańcy – bo to właśnie oni wpływają na rozwój regionu, inicjują zmiany, szukają nowych rozwiązań, nieraz stojąc przed potrzebami i problemami, z którymi czasem ciężko się zmierzyć w pojedynkę. Właśnie dlatego w 2014 roku przedstawiciele mieszkańców, czyli Sejmik Województwa Opolskiego, przyjęli do wdrożenia program Opolskie dla Rodziny – pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Zrealizowano szereg działań, stanowiących kamień milowy w kreowaniu regionalnej polityki prorodzinnej. Przeznaczono ogromną kwotę ponad 360 mln euro na wdrożenie programu Opolskie dla Rodziny w ramach opolskiego programu regionalnego, w którym wsparcie otrzyma ponad 346 tysięcy mieszkańców. Oprócz systemowego wsparcia rodzin, realizowane są oddolne inicjatywy, zarówno przez samorządy lokalne, przedsiębiorców, stowarzyszenia, w końcu przez samych mieszkańców.

Wszystkie te realizowane projekty i przedsięwzięcia pokazują, że możemy i potrafimy podążać razem w tym samym kierunku, budując przyjazny klimat dla rodzin i seniorów. Możemy pokazać innym, że u nas, w województwie opolskim, warto rozwijać biznes i inwestować, że warto tu pracować i zakładać rodzinę, a w końcu aktywnie i zdrowo spędzać czas na emeryturze.

Zamierzamy promować najciekawsze działania w tej dziedzinie – właśnie ogłosiliśmy konkurs Opolskie dla Rodziny, w którym nagrodzimy inicjatywy realizowane przez samorządy lokalne i pracodawców w regionie, uhonorujemy także Partnerów Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo TUTAJ.

Jeszcze raz serdecznie zachęcam do wzięcia aktywnego udziału w tworzeniu naszej wspólnej regionalnej marki: Opolskie dla Rodziny.

Zapraszam do kontaktu z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Chciałbym wspólnie z Państwem tworzyć dobrą przyszłość naszego regionu.

W imieniu Zespołu Opolskie dla Rodziny
z wyrazami szacunku

Andrzej Buła
Marszałek Województwa Opolskiego

 

DO POBRANIA:

1. Jak prawidłowo korzystać z logo Opolskie dla Rodziny

2. Pakiet ODR dla partnerów marki