EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W BIERKOWICACH

Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza w najbliższą sobotę na warsztaty i koncert.

Będą to już 32. Europejskie Dni Dziedzictwa. Muzeum Wsi Opolskiej jak zwykle uczestniczy w nich organizując przez cały dzień wydarzenia, na które wstęp jest wolny.

W tegorocznej odsłonie Muzeum Wsi Opolskiej zaprezentuje projekt pt. Szlak Architektury Drewnianej województwa opolskiego. Multimedialnej prezentacji, towarzyszył będzie koncert 12-osobowego zespołu Fest!Kapellä.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Wsi Opolskiej Jacek Jarosz plakat wydarzenia

Program na sobotę, 14 września

  • 13.00-16.00 – warsztaty tworzenia treści promocyjnych i reklamowych przy użyciu aplikacji cup cat – szkoła, chałupa ze Sternalic;
  • 14.00-16.00 – prezentacja multimedialna: Szlak Architektury Drewnianej województwa opolskiego;
  • 14.00-16.00 – koncert zespołu Fest!Kapellä  (prezentacja i koncert odbędą się w kościele z Gręboszowa);
  • 10.00–18.00 – możliwość zwiedzania zabytków: chałup z: Antoniowa, Kozub, Kup, Dąbrówki Dolnej, Karmonek, Kamieńca, Karmonek Nowych (sklep i karczma), ze Sternalic (ekspozycja szkoły wiejskiej), ze Starego Lasu, Radłowa, kościoła z Gręboszowa, kuźni z Ziemiełowic, wystawy w spichlerzach z Grudyni i Sławięcic oraz  młyna wodnego z Siołkowic.

Dni dziedzictwa – co to takiego?

Impreza w Bierkowicach odbywa się pod hasłem: „Szlaki. Sieci. Połączenia”. Jest to odwołanie do projektu Szlaków Kulturowych Rady Europy, który został zainicjowany w 1987 r. przez Radę Europy. Ideą tego projektu jest promocja działań kulturalnych w powiązaniu z rozwojem turystyki.

Wyjątkowy koncert

Fest!Kapellä to zespół składający się z najlepszych muzyków młodego pokolenia Śląska Opolskiego. Grają oni na co dzień w wielu renomowanych formacjach, jak: Silver Brass, Junior Opole Orkiestra, Opera Śląska, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska, Opera Krakowska oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Mimo młodego wieku, wszyscy współpracowali już z wieloma znanymi postaciami scen muzycznych, m.in. z Andreą Bocellim, Golec uOrkiestrą, Natalią Kukulską i Haliną Mlynkovą.

W programie ich koncertu znajdą się różne gatunki i nowatorskie opracowania muzyczne, w tym m.in. aranżacje śląskich melodii ludowych. Nie zabraknie nawiązania do innych gatunków muzycznych, między innymi do dancing bandów, muzyki zespołów rockowych oraz tradycyjnych brzmień tyrolskich „Blaskapellen”.

W imieniu organizatorów zapraszamy!

Informacje i grafika: Muzeum Wsi Opolskiej