Hotel Jakubus z Jakubowic k/Namysłowa

 

JAKUBUS – 40 hektarów możliwości

Hotel JAKUBUS w Jakubowicach k. Namysłowa, to miejsce gdzie natura łączy się z nowoczesnością, gdzie spokój i cisza inspirują do działania, gdzie komfort odpoczynku konkuruje tylko z różnorodnością atrakcji.

Nieopodal Wilkowa, na styku województw znajduje się malowniczy ośrodek – Jakubus. Miejsce idealne na rodzinne uroczystości, począwszy od kameralnych przyjęć po plenerowe imprezy z rozmachem. Zapierające dech w piersi plenery zostały docenione w ubiegłorocznym konkursie „Opolskie kwitnące”, a potencjał ośrodka otrzymał wyróżnienie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego. Na początku tego roku, Jakubus otrzymał statuetkę Namysłowskiego Asa Ekologii. Cieszy nas ogromnie co raz większa rzesza zadowolonych klientów, którzy oprócz wyśmienitej kuchni, wysokiego standardu obsługi doceniają także przestrzeń, która ich otacza. JAKUBUS to nie tylko zabytkowy pałac, sielski Hotel za Parkiem, to także park dworski, kwiaty, rabaty, pastwiska i łąki nad stawami.

30 dni zawodów jeździeckich to doskonała okazja do odwiedzenia ośrodka Jakubus w Jakubowicach. Każda z imprez to osobne, sportowe święto, pełne emocji dla sympatyków jeździectwa i dodatkowych atrakcji dla mniej wtajemniczonych kibiców. Sezon 2018 rozpoczyna już tradycyjnie Jeździecka Majówka- jej najważniejsze momenty to konkursy niedzielne ( 29.04, 6.05), oraz Grand Prix o Memoriał Marcina Klupsia zaplanowany na wtorek 1 maja o godz. 13:00. Kolejne przystanki to lipcowy międzynarodowy Tour Silesia Equestrian – impreza obsadzona przez zawodników z całego świata, jednocześnie niezwykle bogata w niezapomniane atrakcje towarzyszące i konkursy specjalne. Jakubowicki sierpień stoi pod znakiem imprez mistrzowskich – Mistrzostwa Polski odbywające się w dniach 2-5.08 to najważniejsze sportowe rozstrzygnięcie krajowego sezonu. Z kolei 2 tygodnie później arenę opanują dzieci i ich kucyki, walczący o medale kategorii młodzieżowych. Sezon zakończymy we wrześniu w sposób niezwykle elegancki. Zawody Ogólnopolskie w Ujeżdżeniu „Tańczące Konie” to pokaz elegancji i harmonii jeźdźca z koniem. Każda z tegorocznych imprez ma inną rangę i charakter, jednak łączy je atrakcyjny program dodatkowy, bogate strefy dla dzieci, przepyszne strefy gastronomiczne przygotowane przez Restaurację Hotelu Jakubus oraz piękno jakubowickiego ośrodka.