Angielski dla przedszkolaka w Brzegu

W województwie opolskim wprowadzono innowacyjny program powszechnej dwujęzyczności w domu, żłobku, przedszkolu i szkole. Tym razem dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8 w Brzegu przy ul. Towarowej, otrzymały specjalne zestawy edukacyjne, z których będą mogły korzystać nie tylko w miejscu, gdzie się uczą, ale też w domu. Przedszkole zostało dodatkowo wyposażone w zestawy, w skład których wchodzą m.in. teatr kukiełkowy, materiały dla nauczycieli czy specjalne dywany edukacyjne.

W uroczystości wziął udział Lesław Tomczak, jeden z autorów programu Dwujęzyczne Dzieci, natomiast Marszałka Województwa Opolskiego reprezentował Jacek Niesłuchowski (zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu Marszałkowskiego). Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył małym przedszkolakom – artystom kolorowanki z zabytkami miasta.

W województwie opolskim wprowadzono innowacyjny program powszechnej dwujęzyczności w domu, żłobku, przedszkolu i szkole. Dzieci otrzymały specjalne zestawy edukacyjne, z których będą mogły korzystać nie tylko w miejscu, gdzie się uczą, ale też w domu. Przedszkola i szkoły podstawowe zostały dodatkowo wyposażone w zestawy, w skład których wchodzą m.in. teatr kukiełkowy, materiały dla nauczycieli czy specjalne dywany edukacyjne.

Program wykorzystuje pierwszą na świecie, naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, równolegle do języka ojczystego. Tę metodę nauczania stworzyła Claire Selby, światowej sławy lingwistka. Autorka wykorzystuje w swojej metodzie naturalne dla wieku właściwości i mechanizmy przyswajania wiedzy i rozwijania umiejętności. Nauka tym systemem gwarantuje znakomite rezultaty – pozwala poznawać język poprzez zabawę w sposób możliwie najbardziej efektywny.

W Polsce program powszechnej dwujęzyczności wdrażany jest w ponad dwustu miastach, a na świecie w ponad 170 krajach.

 

Zapisz