ZIMA W MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO – DLA DUŻYCH I MAŁYCH

Jeszcze przed feriami zimowymi poznajcie ofertę opolskiego muzeum.

A w niej znajdziecie m.in. warsztaty florystyczne, zajęcia dla najmłodszych, koncert i oprowadzanie po wystawie.

Jeszcze w tym tygodniu warto skorzystać z oferty „Kulturalny Czwartek” – w ten dzień wszystkie obiekty muzealne zwiedzicie bez biletu. Oprócz zwiedzania unikatowych wystaw, warto wybrać się o godzinie 17:00 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej zatytułowanej „Obcy wśród nas”. Agnieszka Mulawa, kuratorka wystawy z Działu Przyrody MŚO, opowie o fascynujących historiach związanych z obiektami prezentowanymi na wystawie. Wstęp wolny.

Wernisaż w Muzeum Śląska Opolskiego

Tego samego dnia wieczorem, o godzinie 18:00, w muzeum pierwszy raz w tym roku wystąpi zespół Camerton działający przy Towarzystwie Przyjaciół Opola z repertuarem kolędowym. Wejściówki do odbioru w kasie muzeum.

Z kolei w sobotę o godzinie 12:00 najmłodsi mogą wziąć udział w Sobotnim Pogotowiu Twórczym. Podczas zajęć edukacyjnych pt. „Z duchem czasu”, maluchy będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności twórcze. Bilety w cenie 20 zł dostępne są do nabycia w kasie muzeum oraz na stronie internetowej.

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

W niedzielę, 14 stycznia, o godzinie 15:00, zaplanowano spotkanie „Muzeum na zielono”. Tematem tego wydarzenia będą suszone, trwałe i naturalne skarby. Prowadzące: Agnieszka Mulawa z Działu Przyrody oraz Patrycja Farys-Kawalec z Działu Sztuki, podzielą się swoją wiedzą na temat tych niezwykłych materiałów i pomysłów na ich wykorzystanie. Bilety w cenie 20 zł można zakupić online.

Warsztaty pt. Muzeum na zielono w Muzeum Śląska Opolskiego z dnia 17 września 2023 roku

Na stronie muzeum można już także kupować bilety na wydarzenia organizowane podczas ferii zimowych. To specjalna oferta skierowana do opiekunów, którzy zostają na ten czas w domu z dziećmi.

Szczegółowe informacje na temat znajdziecie na stronie muzeum.