DOWIEDZ SIĘ, JAK WSPIERAĆ ZDROWIE PSYCHICZNE TWOJEGO DZIECKA

Plakat Wydarzenia II Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci I Młodzieży, które odbędzie się w Opolu 15-16.11.2023 r.

II Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży odbędzie się 15 i 16 listopada w Opolu

Transmisja on-line z pierwszego dnia konferencji pozwoli uczestniczyć w wydarzeniu każdemu zainteresowanemu. Polecamy zapisać sobie tę datę w kalendarzu, bo posłuchać będzie można znanych specjalistów od zdrowia psychicznego najmłodszych.

Zdrowie psychiczne – dlaczego jest ważne?

Mówi dr hab. Alicja Głębocka, prof. WSB, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego oraz Komitetu Naukowego forum:

„(…) Ludzie przetwarzają obecnie coraz więcej informacji, ale robią to nierzadko w sposób automatyczny, powierzchowny i bezrefleksyjny. Obok obiektywnych danych pojawiają się w przestrzeni publicznej informacje, które są nieprawdziwe, a których wiarygodności nikt nie docieka. Nieprawdy, półprawdy i postprawdy odnoszą się nie tylko do polityki, ale także zdrowia i choroby, wychowania, relacji międzyludzkich, kierowania własnym życiem i do wielu innych sfer ludzkiej aktywności. Nierozróżnianie faktów naukowych od przekonań, opinii i wyobrażeń rodzi negatywne konsekwencje (…) „.

Transmisja online dla wszystkich

Warto podkreślić, że w pierwszym dniu konferencji, tj. 15 listopada, można uczestniczyć zarówno w formie stacjonarnej, jak i poprzez transmisję online. Liczba miejsc w udziale „na żywo” jest ograniczona, dlatego obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy.”

Gościem specjalnym forum będzie m.in. dr Aleksandra Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak lista prelegentów jest naprawdę bogata – tym bardziej warto obejrzeć transmisje on-line. Drugi dzień konferencji to zajęcia warsztatowe, które wymagają wcześniejszej rejestracji. Jednak już na początku listopada na część z nich nie było już wolnych miejsc.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet WSB Merito Opole, we współpracy z Samorządem Województwa Opolskiego. Patronat Honorowy nad konferencją objął Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie.

źródło: Uniwersytet WSB Merito Opole