ZBADAJ SWOJEGO MALUCHA I UPEWNIJ SIĘ, ŻE WSZYSTKO Z NIM W PORZĄDKU

Badanie pediatryczne w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu

Przypominamy, że w Poradni Neonatologicznej w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu cały czas bezpłatnie badane są dzieci do 2 roku życia. Co ważne, z konsultacji pediatrycznych można korzystać bez skierowania!

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które nie skończyło jeszcze dwóch lat, albo znasz takiego rodzica – przekaż mu tę informację.

Czego dotyczą badania? Przede wszystkim specjaliści z opolskiego szpitala sprawdzą, czy wasza pociecha rozwija się prawidłowo. Odpowiedzą także na pytania i rozwieją wątpliwości, na przykład te związane z żywieniem.

Potrzeby żywieniowe dzieci zmieniają się z wiekiem. Gdy rodzi się mały człowiek najwłaściwsze jest karmienie piersią, które zabezpiecza potrzeby żywieniowe, potrzebę ssania i bliskości. Rolą pediatry jest czuwanie nad prawidłowym wzrastaniem i odżywieniem dziecka oraz ocena jego rozwoju psychoruchowego. Dlatego w czasie badania specjalista wypyta was m.in. o czas trwania karmienia, ewentualne problemy z nim związane, ulewanie, itp. Na podstawie badania oraz informacji m.in. o rytmie dnia dziecka, historii chorowania i  zachowania oceni, czy maluch rozwija się prawidłowo. Lekarz sprawdzi także, jak realizowane są szczepienia ochronne.

Wszystko to ma celu diagnozę ewentualnych zaburzeń w odżywianiu i przekazanie rodzicom informacji o tym, jak im zapobiegać. Efekty sprawdzane są na wizycie kontrolnej.

Badanie prowadzone w czasie wizyty opisane są szczegółowo na stronie szpitala pod linkami:

http://dlarodziny-ginekologia.opole.pl
http://dlarodziny-ginekologia.opole.pl/mobilna…/pediatra/
http://dlarodziny-ginekologia.opole.pl/mobilna-opieka…/ 

Gdzie należy się zgłosić?
Poradnia Neonatologiczna, ul. Reymonta 8, Opole

Rejestracja:
poniedziałek – piątek
godz.10.00 – 14.00

Kontakt w sprawie umówienia wizyty:
tel. 77 454 54 01 wew. 611 lub
77 434 06 82, lub 531 600 920
e-mail: poradnia@ginekologia.opole.pl

Przypomnijmy, że ta kompleksowa opieka nad najmłodszymi mieszkańcami naszego województwa jest możliwa dzięki projektowi unijnemu realizowany przez opolski szpital pn. „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 – edycja 2” w ramach RPO WO 2014-2020.

informacje i foto: Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu