OPOLSKA MARKA KOLEJNY RAZ TRAFIA DO NAJLEPSZYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Ta prestiżowa nagroda w tym roku wręczana jest wyjątkowo nie w czasie uroczystej gali, ale na kameralnych spotkaniach w siedzibach wyróżnionych firm.  W ostatnich dniach w siedzibie głogóweckiego Filplastu statuetki odebrali przedsiębiorcy z powiatów głubczyckiego, krapkowickiego oraz prudnickiego.

Firma Filplast otrzymała Opolską Markę w kategorii “produkt” za stworzenie ekologicznej powłoki Pure Air. Jej przedstawiciel Paweł Gogolok w czasie spotkania wyjaśniał, jak w procesie technologicznym na szyby nakładana jest specjalna powłoka, która wpływa automatycznie na oczyszczanie powietrza. Z kolei wiceprezes zarządu firmy Bogusław Bochenek, podkreślał priorytety, jakimi kieruje się firma: wizję, konsekwencję i działanie. – Nasza firma na początku była rodzinna. Cały czas dbamy, aby było tutaj poczucie rodzinnej atmosfery, tworzymy sferę do rozwoju – mówił.

W tej samej kategorii została nagrodzona firma Pro-Vent Systemy Wentylacyjne, w której powstało urządzenie Clean R Medical do dekontaminacji powietrza i powierzchni. Wojciech Skórski podkreślał, że „Opolska Marka” to prestiżowy konkurs: – To jest nasze kolejne zgłoszenie. Dwa razy byliśmy laureatem i za każdym razem z innym urządzeniem. Mamy czym się chwalić i zgłaszamy to, co nowego powstało w naszej firmie.

Nagrodę w kategorii: “Opolskie ze smakiem” otrzymała Cukiernia Magosz za krajankę z serem, makiem i jabłkami. Właścicielka Maria Magosz podkreśla, że w produkcji cukierniczej najistotniejsze są dobrej klasy, naturalne produkty.

W trakcie spotkania w firmie Filplast oprócz statuetek wręczono również wyróżnienia. Wśród nich znalazła się firma Bardusch. Została wyróżniona w kategorii “produkt” za odzież do pomieszczeń czystych oraz w kategorii “Pracodawca roku”.

W kategorii: “Pracodawca roku” wyróżnienie odebrał także Multiserwis za kompleksowe rozwiązania dla pracowników wszystkich szczebli i dbałość o stały rozwój załogi oraz inwestowanie w szkolnictwo zawodowe i wsparcie młodzieży na początku drogi zawodowej. Zdaniem jej prezesa zarządu Michała Lewickiego na rynku pracownika istotne są starania o poziom zatrudnienia i pozyskiwania nowych wykształconych pracowników.

W kategorii: “Opolskie się wspiera!” wyróżniono Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej “Aktywni”. – Jesteśmy bardzo młodym stowarzyszeniem. Przeprowadziliśmy akcje mające na celu integrację i wspólne, kreatywne i atrakcyjne spędzanie czasu całych rodzin – wylicza Marta Wiciak.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreślał wieloletnią tradycje “Opolskiej Marki”.  – Nigdy nam nie zabrakło zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. Poznajemy rozwój firm, ich produktów, zaangażowanie w rynek pracy, społeczną odpowiedzialność biznesu – mówił marszałek podkreślając, że w konkursie dostrzeżono firmy, które zmagając sobie z kryzysem, nie zawiodły swoich pracowników. Postawiono również na te, które wyróżniają się innowacyjnością.

Kolejne “Opolskie Marki” poznamy podczas spotkań 13 czerwca w Kluczborku i 30 czerwca w Opolu.

opolskie.pl