MARSZAŁKOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI – WEŹ UDZIAŁ W GŁOSOWANIU

W czwartek, 10 lutego, rusza głosowanie w 4. edycji MBO. Na wybrane projekty można będzie głosować tradycyjnie – wrzucając głos do urny, poprzez stronę internetową  lub wysyłając kartę do głosowania pocztą.

Mieszkańcy województwa mogą wybierać spośród 54 projektów w ramach 5 subregionów – to w sumie 36 propozycji zadań powiatowych i 18 wniosków subregionalnych. – Ten budżet już świetnie wpisał się w nasz region – podkreśla marszałek województwa Andrzej Buła. Przypomnijmy, że w poprzednich latach udało się m.in. kupić czepek onkologiczny, zapewnić rehabilitację dzieci w Oleśnie, wyposażyć strażaków w urządzenia do prowadzenia resuscytacji, zorganizować wiele wydarzeń dla dzieci, seniorów, nie zabrakło koncertów czy wydarzeń sportowych.

Opisy projektów można znaleźć na stronie internetowej MBO,  ale też sami pomysłodawcy mogą promować swoje projekty.

Zagłosuj, to łatwe

Głosowanie potrwa od 10 do 25 lutego. Uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa opolskiego. Osoby, które nie skończyły jeszcze 16 lat muszą mieć wpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na karcie do głosowania. Głosuje się tylko raz – na jeden projekt powiatowy i jeden projekt subregionalny.

  • głos można oddać poprzez wrzucenie wypełnionej karty do urny w punktach informacyjnych lub w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
  • można też zagłosować na stronie https://glosowanie.opolskie.pl/
  • trzeci sposób to przesłanie karty pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole.

Karty można pobrać tutaj (jest 12 kart – osobno dla każdego powiatu).

Prezentacja na temat 4. edycji MBO.

Wyniki głosowania poznamy do 30 marca br.

opolskie.pl