WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku zarząd województwa i przewodniczący sejmiku zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wśród fantów przekazanych na licytacje znalazły się m.in. regionalne gadżety, tradycyjne przysmaki oraz… popołudnie na polu golfowym.

Podarunki od członków zarządu i przewodniczącego sejmiku trafiły już do opolskiego sztabu WOŚP. Co władze województwa opolskiego przygotowały w tym roku?

  • Marszałek Andrzej Buła zaprasza do licytowania możliwości spędzenia razem z nim wspólnego popołudnia połączonego z obiadem w Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim.
  • Wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura podarowała dwie grafiki  wykonane podczas terapii zajęciowej pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Św. Jadwigi w Opolu.
  • Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca przekazał dwa opolskie zestawy – sportowy i tradycyjny. Sportowy to: torba i plecak z piłkami (nożna, siatkówka, koszykówka), a kosz rozmaitości z opolskim wzorem zawiera 2 filiżanki, cukiernicę, mlecznik i fartuszek oraz miód, dżem, nalewkę kresową, opolskie wino i pierniki.
  • Kosz regionalny pełen przysmaków i publikacji kulinarnych z naszego regionu podarował członek zarządu województwa Antoni Konopka. Są w nim: alkohole i miody, filiżanka z opolskim wzorem i książki pełne opolskich smaków.
  • Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza podarował kolekcjonerską serię znaczków pocztowych wydaną przez Pocztę Polską z okazji Europejskiego Roku Kolei, który w 2021 został ogłoszony przez Parament Europejski i Radę UE.
  • Obraz, połączenie grafiki z farbami akwarelowymi, przedstawiający salę obrad sejmiku im. Orła Białego autorstwa Karoliny Procajło, znanej opolskiej graficzki i rysowniczki, to dar przewodniczącego sejmiku województwa Rafała Bartka.

Przypomnijmy, że tegoroczny WOŚP gra na potrzeby okulistyki dziecięcej – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wielki finał odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia 2022 roku.

Zapraszamy do licytowania gadżetów! Licytacje trwają do 14 lutego!

Voucher na popołudnie z marszałkiem Andrzejem Bułą

Obraz Karoliny Procajło

Dwie grafiki wykonane podczas terapii zajęciowej

Kosz rozmaitości z opolskim wzorem

Opolski zestaw sportowy

Kolekcjonerskie znaczki pocztowe kolejowe

Kosz regionalny od zarządu województwa