REGION MORAWSKO-ŚLĄSKI ZAPRASZA TURYSTÓW

 

Poznajcie atrakcje regionu morawsko-śląskiego! We wrześniu i w październiku wyjątkowa okazja na bezpłatne zwiedzania kilkudziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc regionu słynącego z tradycji przemysłowych.

Kraj morawsko-śląski postanowił przedłużyć tegoroczny sezon turystyczny. W związku z tym umożliwi każdemu, kto zawita do regionu we wrześniu i październiku 2020 roku, odwiedzenie kilku najpiękniejszych miejsc całkowicie za darmo. Można będzie poznać uroki Beskidów lub Jesioników, skosztować specjałów lokalnej kuchni, no i zwiedzieć unikatowe miejsca upamiętniające zaawansowanie techniczno-rzemieślnicze północnych Moraw oraz Śląska.  To świetna okazja dla każdego, kto chciałby przedłużyć lato, a przy okazji zaoszczędzić na bilecie.

Projekt oferuje możliwość bezpłatnego zwiedzenia kilkudziesięciu atrakcji w całym kraju morawsko-śląskim. Dzięki temu możecie poznać najróżniejsze muzea, zamki i pałace, galerie oraz wiele innych niezwykle interesujących miejsc. – We wrześniu i październiku tego roku w miejscach włączonych do akcji ludzie nie będą płacić za bilet wstępu. Wierzymy, że zaoszczędzone pieniądze goście z chęcią zainwestują w lokalne usługi, takie jak hotele i pensjonaty, dobre jedzenie w restauracjach czy pamiątki z miejsc, które odwiedzili – powiedział zastępca wojewody kraju morawsko-śląskiego ds. ruchu turystycznego oraz rozwoju regionalnego, Jan Krkoška.

Oprócz placówek zaangażowanych w akcję, darmowy wstęp zaoferują także niektóre obiekty użyteczności publicznej. We wrześniu i październiku będzie można za darmo obejrzeć na przykład zamek Hukvaldy, zamek Sovinec, pałac Bruntál, odwiedzić Archeopark w miejscowości Chotěbuz, zwiedzić tzw. Kosarnię (zakład, w którym wyrabiano narzędzia do pracy w polu i lesie) w Karlovicach, Muzeum Šipka i wiele innych atrakcji.

Więcej informacji na stronach:

https://severnimorava.travel/pl/musite-zazit/vstupy-zdarma-moravskoslezsky-kraj/homepage

lub

www.wstepywolne.pl

opolskie.pl