TO BĘDZIE AKTYWNY WEEKEND Z OPOLSKĄ KARTĄ RODZINY I SENIORA

Już jutro kibicujemy biegaczom w Głuchołazach, a w niedzielę świętujemy dożynki powiatowe w Starych Budkowicach. Bądźcie tam z nami!

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, jak spędzić najbliższy weekend, zapraszamy na imprezy, na których i my będziemy.

W sobotę, 14 września, w Głuchołazach odbędzie się II Bieg Przyjaźni – XVII Bieg Służb Mundurowych. Impreza jest wyjątkowa, bo przekracza (dosłownie) granice i niełatwa ze względu na wymagające podbiegi. Mimo to od lat przyciąga biegaczy z Polski i Czech, którzy pokonują 12-kolometrową trasę Głuchołazy – Zlate Hory – Głuchołazy.

Start biegu głównego odbędzie się o godz. 14.00, ale już przed południem do rywalizacji staną najmłodsi zawodnicy. O godz. 13.00 wystartuje Sztafeta Przyjaźni, w której walczyć będzie m.in. drużyna Urzędu Marszałkowkiego Województwa Opolskiego. Drużyny 4-osobowe muszą pokonać 8 km (4  razy  2km). Trzymajcie za nas kciuki i odwiedzajcie nasze stoisko. Znajdziecie nas w namiocie z logo Województwa Opolskiego.

Weekend upłynie także pod znakiem dożynek powiatu opolskiego, które w tym roku odbędą się w Starych Budkowicach (gmina Murów). Tu święto zacznie się już w sobotnie popołudnie od Kreiskonzert – przeglądu zespołów popularyzujących kulturę niemiecką, po którym goście będą bawić się na tradycyjnym Oktoberfest. W niedzielę, 15 września, po tradycyjnej mszy dożynkowej (godz. 12.30) i korowodzie, około godziny 15.00 na boisku sportowym rozpocznie się prawdziwe świętowanie. Będą koncerty, pokazy taneczne, a organizatorzy kuszą atrakcjami dla dzieci i dobrze zaopatrzonym bufetem.

Na obu imprezach będzie okazja do przedłużenia ważności Opolskiej Karty Rodziny i Seniora i złożenia wniosku o wydanie Karty.

Zapraszamy!