9 CZERWCA – ŚWIĘTO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

W tym roku świętujemy w Zamku Moszna. Zaplanujcie sobie wolne niedzielne popołudnie i bądźcie tam z nami! Zapraszamy od godziny 13.00.

Jak co roku nie zabraknie atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych. Będzie – jak zwykle – bezpłatna strefa zabaw (tzw. dmuchańce), a także warsztaty plastyczne, kreatywne, gry i zabawy zręcznościowe, sportowe, malowanie buziek, bańki mydlane, strefa gier XXL. Nad wszystkim czuwać będzie sztab profesjonalnych animatorów.

W tym czasie rodzice będą mogli odwiedzić miasteczko „Opolskie dla Rodziny”, w którym tradycyjnie już będzie można złożyć wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora oraz poznać ofertą firm i instytucji – Partnerów naszej Karty. Polecamy m.in. badanie postawy, badanie stóp dzieci i dorosłych, porady prawne, a także nowość… warsztaty dla silnych i niezależnych kobiet! Czyli przygotowane specjalnie dla Pań podstawy obsługi wiertarki, szlifierki i innego małego sprzętu.

W miasteczku „Opolskiej Marki” zaprezentują się najlepsze opolskie firmy – m.in. laureaci tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Nie zabraknie też uciech dla podniebienia – nad tym czuwać będą Panie z opolskich kół gospodyń wiejskich.

Poza tym czekają na Was: pokazy opolskiej sztuki ludowej, stoiska gastronomiczne, a na koniec wielka parada orkiestr dętych z mażoretkami. Na zaproszenie marszałka Andrzeja Buły w paradzie weźmie udział Birkenhördter Blasorchester z zaprzyjaźnionego regionu Nadrenia-Palatynat.

W tym roku dodatkową oprawą naszego święta będą „Opolskie Szmaragdy” – wyjątkowy koncert artystów-amatorów z całego województwa. Wystąpią na scenie plenerowej zlokalizowanej w malowniczym parku wokół zamku, a imprezę poprowadzą: Karol Strasburger i Robert Janowski.

Gwiazda niedzielnego koncertu to zespół „Poparzeni Kawą Trzy”. To pop-rockowa grupa, powstała w 2005 roku, złożona przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM, w tym min. Jacka Kreta, Romana Osicy oraz Wojciecha Jagielskiego. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal. Ich najsłynniejsze przeboje to m.in. „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Okrutna, zła i podła” i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy!