PONAD 26 MILIONÓW ZŁ NA ZAKŁADANIE NOWYCH FIRM

 

W sumie 490 osób w regionie może otrzymać wsparcie na założenie działalności gospodarczej. Zarząd województwa rozstrzygnął kolejny konkurs na takie działanie, a przeznaczono na ten cel ponad 26 milionów złotych.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego, a to już kolejna możliwość otrzymania wsparcia na ten cel. – Rozstrzygnięcie tego konkursu to jedna z pierwszych decyzji nowego zarządu województwa – cieszy się  marszałek Andrzej Buła. – Mam nadzieję, że z tych pieniędzy skorzystają osoby, które mają pomysł na swoją przyszłość, a do tej pory brakowało im na to funduszy – dodaje.

Kto może skorzystać? Gdzie szukać informacji?

Osoby powyżej 30 roku, życia, bezrobotne, ale z pomysłem na biznes, będą się mogły zgłaszać do kilku instytucji, które w ramach konkursu otrzymały na ten cel pieniądze. Będzie można otrzymać dotacje na założenie własnej firmy, ale także nauczyć się, jak taką firmę otworzyć i uzyskać pomoc doradcy na pierwszym etapie jej prowadzenia.  – Wszystkie projekty rozpoczną się na przełomie grudnia i stycznia, więc trzeba śledzić ogłoszenia i pytać o szczegóły w tych instytucjach bądź w punktach informacyjnych funduszy unijnych – mówi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Milena Piechnik. WUP jest jedną z instytucji, która będzie realizowała taki projekt. A wszystkie projekty, w których mogą wziąć udział osoby mające pomysł na biznes to:

1/ Opolska Izba Gospodarcza – Biorę los w swoje ręce zostaje przedsiębiorcą 2

2/ Powiatowy Urząd Pracy w Opolu – Twój biznes – Twoja praca 2

3/ Uniwersytet Opolski – Mój pomysł, moja wiedza, moja firma 2

4/ Powiat kluczborski – Wsparcie na starcie

5/ Stowarzyszenie Promocja Przedsiębiorczości – Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 5

6/ Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu – Pomysł na stracie kluczem do biznesu

7/ Izba Rzemieślnicza w Opolu – Moja przyszłość – moja firma 2.


Więcej informacji także w punktach informacyjnych funduszy europejskich:

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu

Opole, ul. Krakowska 38

Godziny pracy:
poniedziałek 8:00 – 18:00, wtorek-piątek 8:00 – 16:00

Telefony do konsultantów: 77 440 47 20 do 22