Atrakcje dla dzieci w centrum Opola!

Najbardziej popularny w Opolu plac zabaw przy Młodzieżowym Domu Kultury jest remontowany. Ponad 1 milion 500 tysięcy złotych dofinansowania na ten cel przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.  Na miejscu pracuje już ciężki sprzęt. Stare urządzenia zostały zdemontowane.

Huśtawki również dla dzieci niepełnosprawnych, linearium, urządzenia do ćwiczeń. Tak po remoncie będzie wyglądać plac zabaw przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Zmieni się również nawierzchnia, która będzie sprzyjała zabawom. Projekt zakłada również możliwość integracji seniorów z młodzieżą i dziećmi. Powstaną trzy strefy: dla dzieci, dla młodzieży i dla seniorów.

– To jest duże przedsięwzięcie, na które otrzymaliśmy 1 milion 500 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. To bardzo ważne wsparcie  – mówi wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka.

Pięknieje Opole…

Przypomnijmy, obecnie dzięki unijnemu wsparciu przekazanemu przez Zarząd Województwa Opolskiego, remontowana jest w Opolu ulica Krakowska, Centrum Aktywności i Rehabilitacji Dzieci z Trisomią 21 czy rewitalizowany jest  budynek Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Kominka. Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, podkreśla, że Opole łącznie otrzymało prawie 30 milionów złotych. Wszystkie prowadzone inwestycje w sumie warte są 50 milionów złotych. –  Te 50 milionów dotyczy jedynie projektów rewitalizacyjnych. Zmienia się Opole i staje się atrakcyjne dla wszystkich mieszkańców. Projekt remontu placu zabaw wpisuje się w pozostałe prowadzone prace. Chodzi tutaj m.in. o przebudowę wraz z otoczeniem ulicy Krakowskiej – mówi Szymon Ogłaza.

…i cały region

Marszałek Andrzej Buła podczas konferencji prasowej podkreślił, że w całym województwie opolskim urząd marszałkowski przekazał 136 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na odnowienie i modernizację ulic, placów, budynków i ich nowe zagospodarowanie. Te pieniądze przeznaczone na rewitalizację otrzymały wszystkie miasta, które złożyły wnioski. – Ponad 20 miast, które złożyły bardzo konstruktywne projekty, otrzymało dofinansowanie. Dostrzegliśmy przy tym potrzeby Opola. Stolica regionu z całej puli ma najwięcej, bo 23% wszystkich pieniędzy – dodaje marszałek Andrzej Buła.

PW