Stypendia Marszałka dla najzdolniejszych!

Profesor Stefania Grzeszczyk z Politechniki Opolskiej została tegoroczną laureatką Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Professor Opolliensis za opracowanie technologii betonu z proszków reaktywnych.

Wręczenie nagrody było kulminacyjnym punktem Regionalnego Święta Edukacji, w trakcie którego uhonorowano opolskich naukowców, nauczycieli, wybijającą się młodzież.

Profesor Stefania Grzeszczyk, której rozwiązanie ubiega się o patent, a wykorzystuje dotąd nieużywane materiały odpadowe, deklarowała, że będzie rozwijać ten kierunek badań, bo ma on zastosowanie w regionie, mówiła, iż przeprowadzenie badań było możliwe, dzięki temu, że Politechnika Opolska zapewniła jej znakomite warunki pracy.

Wyróżnienie w kategorii Professor Opolliensis otrzymał dr hab. Marek Białokur z Uniwersytetu Opolskiego za pracę „Gabriel Narutowicz. Biografia”.- Dbajmy i szanujmy ludzi nauki, bo prace, które wykonują są podstawą rozwoju świata – powiedział historyk.

Nagrody marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymali: Jolanta Bagińska, Izabela Breguła, Aleksander Iszczuk, Magdalena Ewelina Koloch i Artur Kowalski. Natomiast za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w szkołach, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa opolskiego, nagrody przyznano Renacie Najwer, Lesławowi Tomczakowi, Grażynie Lechki, Dorocie Blasze-Gola.

Czworo doktorantów otrzymało stypendia na rok 2017/2018. Byli to: studentka chemii UO –Ewa Makowicz, student pedagogiki UO – Sławomir Kania, student budownictwa PO – Marcin Tatara i studentka wydziału mechanicznego PO – Kamila Mizera.

Poza tym pięcioro wyróżniających się w nauce i działalności społecznej studentów otrzymało stypendia, a 30 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tytuły „Prymusa Opolszczyzny”. Przy odbiorze dyplomów towarzyszyli im rodzice i nauczyciele.

– To miło, że przysparzacie nam tyle sympatycznej pracy – mówił marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, wręczając nagrody i  stypendia. – Będziemy śledzić wasze losy w kolejnych latach edukacji – deklarował.

Marszałek złożył podziękowania tym, którzy tak pięknie pracują z młodzieżą na rzecz jej sukcesów. – Pamiętajcie o swoich marzeniach i ambicjach. Nauka nie zna granic. Możecie sukcesy osiągać z każdego miejsca na Ziemi. Świat na was czeka, ale jako gospodarz regionu, proszę, zostańcie z nami – apelował.

MS

Zapisz