REHABILITACJA W KORFANTOWIE W CORAZ LEPSZYCH WARUNKACH

Nowy pawilon Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie oznacza większy komfort leczenia i rehabilitacji.

W nowym budynku zmieściło się 36 sal dla ponad 70 pacjentów, a także gabinety lekarskie i sale do rehabilitacji. Dzięki inwestycji oddział chirurgii ortopedycznej przeniesie się z budynku zamku, co ułatwi pracę lekarzom i poprawi komfort pacjentów. Nowy budynek usytuowany jest bowiem tuż obok bloku operacyjnego.

Nowy Budynek Szpitalny Opolskiego Centrum Rehabilitacji W Korfantowie

Komfort w zdrowieniu

Opolskie Centrum Rehabilitacji to renomowane centrum ortopedii i rehabilitacji. Współpracuje z najlepszymi ośrodkami w Polsce, stale poszerza swoją ofertę, inwestuje też w najnowsze technologie. Ostatnia inwestycja poprawia warunki, w jakich pacjenci dochodzą do zdrowia i pełnej sprawności. Do ich dyspozycji będą teraz m.in. dwie sale gimnastyczne, sale zabiegowe i rehabilitacyjne, świetlica i jadalnia z z ogólnodostępnym tarasem. Nawet 5-osobowe sale bez łazienek zastąpią teraz pokoje dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Pacjentki OCR W Korfantowie

 Nowe Pomieszczenia Dla Pacjentów OCR W Korfantowie

Samorząd wspiera zdrowie Opolan

Najnowsza inwestycja szpitala jest częścią projektu pn. „Stworzenie Centrum Skonsolidowanych Usług Rehabilitacyjnych – rehabilitacja lecznicza, w tym ukierunkowana na minimalizację następstw po przebytej chorobie wywołanej COVID 19”. Zrealizowano go dzięki 27 mln zł ze środków UE i 8 mln zł z budżetu województwa. OCR było liderem programu, w którym uczestniczyło jeszcze 21 gabinetów rehabilitacyjnych z całego województwa. W ramach projektu otrzymały one sprzęt wart łącznie 3 mln zł.

W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rocznie wykonuje się blisko 1 500 zabiegów ortopedycznych. Z rehabilitacji co roku korzysta tu ponad 4 000 osób.

Informacje i zdjęcie: kk, opolskie.pl