KONKURS NA NAJLEPSZY SŁODKI PRZEPIS DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH Z NASZEGO REGIONU

 Informacja o turnieju słodkości dla Kół Gospodyń Wiejskich

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy, że przyślecie stary przepis, z którego cały czas korzystacie, a potem, jeśli wzbudzi on zainteresowanie oceniających, przygotujcie na jego podstawie słodki wypiek lub deser. Wygrają te najsmaczniejsze, najładniejsze, a przede wszystkim związane z regionem opolskim. 

Konkurs pod wymowną nazwą „Przepisane tradycje” ogłosił zarząd województwa opolskiego. Mogą w nim wziąć udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa opolskiego, które:

  • zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, lub
  • działają w ramach kółek rolniczych, w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 8 października 1982 roku o społeczno-zawodowych organizacjach rolników

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą w trzech kategoriach: torty, ciasta i ciasteczka. W I etapie przyjmowane będą zgłoszenia zawierające kopie oryginalnego przepisu w postaci ksera, zdjęcia lub skanu. Natomiast w II etapie zakwalifikowane zgłoszenia będą prezentowane w postaci wypieku lub deseru i oceniane przez komisję pod katem smaku, ekspozycji produktu i stoiska, a przede wszystkim jego udokumentowanych związków z regionem.

Wszystkie informacje na temat konkursu znajdziecie na stronie: zesmakiem.opolskie.pl

Przypominamy, że zgłaszać się można do 20 października br.