WRACA AKADEMIA MŁODEGO MELOMANA

Grafika promująca koncerty rodzinne w Filharmonii Opolskiej

Nowy sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej oznacza powrót koncertów rodzinnych, na które możecie zabrać nawet  3-latka! Organizatorzy zachęcają jednak do udziału całe rodziny: dziadków, opiekunów i starsze rodzeństwo.

To będzie już trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce, w czasie których sala koncertowa opolskiej Filharmonii zamieni się w Akademię Młodego Melomana!

Siedem niedzielnych spotkań obfitować będzie w zabawy i historyjki, ale także treści edukacyjne. Będziecie mogli utrwalić wiedzę o orkiestrze i instrumentach zdobytą podczas dwóch minionych lat. W planie jest także fascynująca lekcja języka włoskiego. Wybierzecie się w podróż przez wszystkie cztery pory roku i muzyczne krainy, a w specjalnym śledztwie spróbujecie dociec, dlaczego kompozycja brzmi tak, a nie inaczej oraz co to właściwie znaczy, że muzyka jest poważna?

Ten cykl koncertów polecamy młodym melomanom oraz ich rodzicom, opiekunom i dziadkom. Treść koncertów skierowana jest szczególnie do dzieci w wieku 3-10 lat, ale jako że atmosfera podczas tych spotkań jest swobodna i rodzinna, można zabrać ze sobą także młodsze pociechy, ale i starszaki w wieku 11-14 lat nie powinny się nudzić.

Koncerty poprowadzi Paulina Wojdyga, a Orkiestrę Filharmonii Opolskiej Jakub Montewka.

Przypomnijmy najważniejsze informacje o cyklu:

Dla kogo są koncerty: dla dzieci w wieku 3-10 lat oraz ich rodziców, opiekunów i dziadków.

Kiedy się odbędą: w niedzielne przedpołudnia o godzinie 10.30 i 12.30

➡️ 15 października 2023 r.
➡️ 19 listopada 2023 r
➡️ 17 grudnia 2023 r
➡️ 28 stycznia 2024 r.
➡️ 17 marca 2024 r.
➡️ 28 kwietnia 2024 r.
➡️ 26 maja 2024 r.

Gdzie: Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

Ceny biletów: strefa I – 37 zł, strefa II – 31 zł, strefa III – 25 zł; dzieci do lat 4 siedzące na kolanach opiekunów – bezpłatnie

Informacje i grafika: Filharmonia Opolska

Plakat wydarzenia:

Akademia Młodego Melomana plakat wydarzenia