14 MAJA WYJĄTKOWY KONCERT W OPOLU – SCHODY DO WOLNOŚCI

Już 14 maja kolejny koncert „Schody do wolności”! To kontynuacja pomysłu samorządu województwa opolskiego z ubiegłego roku.

Wtedy koncert poświęcony tematyce szeroko pojętej wolności jako wartości nadrzędnej w życiu narodów, społeczności i jednostki spotkał się z gorącym przyjęciem widowni. W tym roku nie sposób było uniknąć odniesień do wojny w Ukrainie i tragicznych wydarzeń, które dotykają jej mieszkańców.

Dziękujemy tym, którzy pomagają

– Koncert, wzorem ubiegłego roku, dedykujemy wyjątkowym ludziom. Przede wszystkim przedsiębiorcom, naszym pracodawcom. Chcieliśmy podziękować im za to, że podczas pandemii utrzymali miejsca pracy. Dziękujemy za uzyskiwane przez firmy wyniki, ale także za to, że często stosowali elastyczne formy pracy odpowiadając na zapotrzebowanie społeczne – mówi marszałek województwa Andrzej Buła. Marszałek dodaje, że przygotowując się do tego koncertu, nie mogliśmy przewidzieć tego, co wydarzy się w lutym tego roku na Ukrainie. – Dlatego też tę dedykację koncertu rozszerzyliśmy na ludzi, organizacje pozarządowe i samorządy, zaangażowanych w pomoc dla uchodźców – informuje Andrzej Buła.

Różnorodność artystyczna

14 maja na deskach opolskiego amfiteatru wystąpią znani artyści, wśród nich także tacy, którzy pochodzą a naszego regionu m. in. Andrzej Krzywy, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Stankiewicz, Anna Wyszkoni, Michał Szpak, Magdalena Meg Krzemień, Natalia Kryjom, Mateusz Gędek oraz Jędrzej Skiba.

Artystom towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Krzysztofa Pszony, a koncert poprowadzi Robert Janowski.

Bezpłatne wejściówki na koncert będą rozdawane w holu urzędu marszałkowskiego na Ostrówku w Opolu w czwartek 12 maja – od godziny 16.00 aż do wyczerpania zapasów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Uwaga: jedna osoba może otrzymać dwie wejściówki na koncert

Na koncert, który rozpocznie się o godzinie 19.30 w sobotę 12 maja, będzie można wejść do amfiteatru już od godziny 18.15.

opolskie.pl

 

Plakat koncertu "Schody do wolności"
Plakat koncertu „Schody do wolności”