JANINA OCHOJSKA SPOTKA SIĘ Z OPOLANKAMI

Spotkanie z polityczką i działaczką charytatywną Janiną Ochojską, odbędzie się jutro, 7 marca, w gmachu głównym MŚO w Opolu.

Janina Ochojska w Strasburgu, zdjęcie na wózku inwalidzkim
Janina Ochojska w PE w Strasburgu

Oprócz Janiny Ochojskiej w spotkaniu pt. „MOC KOBIET” uczestniczyć będą Opolskie Ambasadorki Unii Europejskiej: Joanna Krawczyk-Gluch, prezeską zarządu fundacji Benevolens, Brygida Kolenda-Łabuś prawniczką, urzędniczką samorządową i polityk, Iwona Solisz dyrektorka Muzeum Śląska Opolskiego, prezeska Stowarzyszenia Klucz do Rozwoju.

Janina Ochojska, znana z niezłomnego zaangażowania w pomoc humanitarną oraz walkę o prawa człowieka, w latach 80. zaangażowana była również w działalność opozycyjną w ramach Solidarności. Podzieli się ona swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat roli kobiet we współczesnym świecie.

O unii, ekologii i roli kobiet

–  Będziemy rozmawiać o prawach człowieka, organizacjach samorządowych i problemach klimatycznych, z którymi przyszło nam się mierzyć. A z Opolskimi Ambasadorkami Unii Europejskiej porozmawiamy o roli i zmianach, jakie przyniosło wstąpienie Polski 20 lat temu w struktury Unii Europejskiej – zapowiada Michał Grocholski z Muzeum Śląska Opolskiego.

Wydarzenie będzie okazją do dyskusji o roli organizacji pozarządowych, zagadnieniach związanych z ekologią i zmianami środowiska oraz ich wpływie na kulturę i edukację. Będzie także mowa o pasjach kobiet i znaczeniu ich aktywności w Polsce. „MOC KOBIET” ma pokazać rolę kobiet w życiu społecznym, kulturalnym i politycznym.

Nie tylko dla pań

Spotkanie odbędzie się w Sali odczytowej w gmachu głównym Muzeum Śląska Opolskiego, mieszczącym się przy Małym Rynku 7 (wejście od strony kościoła na Górce).
Jest otwarte dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla pań – wstęp jest bezpłatny.

Początek o godzinie 17:00.

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Informacje i zdjęcia: MŚO