JUŻ ZA MIESIĄC KOLEJNY FINAŁ WOŚP

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Przygotowania już trwają!

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od lat towarzyszą jej także akcje internetowe i wydarzenia, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Jak co roku wydarzenie można będzie śledzić przed ekranami telewizorów i komputerów, ale także brać udział „na żywo” w imprezach w całej Polsce. Cel tegorocznego finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Jurek Owsiak 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024 prezentuje puszkę i identyfikator WOŚP

Największa zbiórka w Polsce

Równocześnie w całej Polsce odbędzie się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach będzie zbierać pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie znajdziecie setki internetowych zbiórek i aukcji na rzecz WOŚP.

O godzinie 20.00 w finałową niedzielę organizatorzy planują happening pt. „Światełko do Nieba”.

Finałowi zawsze towarzyszy m.in. Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której do zdobycia są Złote Serduszka wykonane ze złota, jakie trafiło do puszek wolontariuszy w trakcie poprzednich Finałów. Licytowane są także Złote Karty wyprodukowane przez firmę PLAY. Kulminacyjny moment, czyli finałowe starcie o Kartę i Serduszko z numerami 1, to stały element transmisji telewizyjnej.

W całej Polsce organizowane są imprezy sportowe, w tym najbardziej popularny bieg „Policz się z cukrzycą”. Można w nim pobiec „na żywo” w Warszawie oraz wirtualnie w każdym innym miejscu. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Chcesz być wolontariuszem? Sprawdź, jak to zrobić tutaj.

Przypomnijmy, że w ciągu 31 dotychczasowych finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń, które trafiły do szpitali i potrzebujących w całej Polsce!

Źródło: wosp.org.pl, facebook.com/wosp