KOBIECE HISTORIE MAJĄ MOC – PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPOWIEŚCIĄ

Po sześćdziesiątce bagaż życiowych doświadczeń bywa tak bogaty, że nie raz mógłby stać się scenariuszem filmowego bestsellera. Najlepsze historie to te, które napisało samo życie. Warto się nimi podzielić!

– Musimy dostrzec potencjał życiowych doświadczeń, by czerpać z życia jak najwięcej. Wiek jest naszą siłą! – mówi Barbara Górnicka-Naszkiewicz, pomysłodawca i koordynator projektu, który zainicjowała na portalu kobietapo60.pl – Autentyczne historie kobiet mają motywować do działania, pokazać, że choć życie nas nie oszczędza, mamy w sobie siłę do pokonywania przeciwności – dodaje.

Podzielenie się własną historią ma aktywizować kobiety, ale równie ważny jest społeczny wymiar projektu. Redakcja portalu chce zwrócić uwagę na ogromny potencjał kobiet po 60. roku życia oraz zachęcić je do pokazania wewnętrznej siły szerszemu gronu odbiorców. Warto dodać, że opowiadanie osobistych przeżyć ma również wymiar terapeutyczny, m.in. pozwala przepracować trudne doświadczenia. Ważna jest również motywacja do ekspresji literackiej, która każdemu może dodać skrzydeł.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie i podzielenia się swoją historią.

Mogą to być: opowiadania, wspomnienia, wiersze oraz inne formy literackie.

Najciekawsze historie zostaną opublikowane w rubryce „Z życia wzięte” na portalu kobietapo60.pl.

Teksty należy wysyłać na adres mailowy koordynatora projektu: barbara_gornicka@op.pl

Na portalu kobietapo60.pl znajdziecie masę inspirujących artykułów, informacji i porad. Ma on lekką rozrywkową formę, ale nie brakuje na nim również ważnych i poważnych tematów. Wiele miejsca poświęca się edukacji finansowej i bezpieczeństwu w sieci, promowaniu postaw obywatelskich, aktywizacji zawodowej, twórczej, społecznej, fizycznej osób starszych. Jednym z jego celów jest aktywizacja osób po 60. roku życia oraz zapobieganie e-wykluczeniu osób starszych.  Polecamy!

źródło: kobietapo60.pl