Podsumowanie Tygodnia Kariery

Spotkanie z psycholog Marią Rotkiel zakończyło w Opolu Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Ja na rynku pracy: Moje talenty i kompetencje”.

Ponad setka uczniów z Opolszczyzny uczestniczyła w podsumowaniu projektu Ogólnopolski Tydzień Kariery. Młodzież spotykała się na licznych warsztatach, uczestniczyła w konferencjach i szkoleniach. Poszczególne dni tygodnia były poświęcone innej problematyce: zdrowia i urody, wiedzy humanistycznej, przedsiębiorczości i zagadnieniom technicznym. Celem przedsięwzięcia było wypracowanie świadomego planowania kariery zawodowej.

– Są to działania kierowane do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową. Ostatniego dnia, czyli w piątek, podsumowujemy wszystko to co miało miejsce, a pomaga w tym psycholog Maria Rotkiel – mówi Ewa Baryliszyn z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Maria Rotkiel podkreśla, że współczesna młodzież jest ambitna i wymagająca oraz ma sprecyzowane cele. – Od pracy młodzież wymaga więcej niż to miało miejsce za naszych czasów – mówi. – Teraz jest trudniej, ale my też byliśmy mniej wymagający. Praca dla młodych ludzi, to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale przestrzeń do samorealizacji, obszar, który buduje samoocenę, satysfakcję. Młodzi uczą się ogodzić karierę z życiem. Wszystko zależy od rodziców, nauczycieli, pracodawców. Nie ma satysfakcji i rozwoju, gdy nie ma równowagi miedzy życiem prywatnym, a życiem zawodowym – dodaje.

 

 

Zapisz

Zapisz