Trzmielowisko – kolejna impreza wpisująca się w Program „Opolskie dla Rodziny”

To już drugie „Trzmielowisko”, a program związany z bioróżnorodnością powoli się kończy. Myślę, że to niezwykle udana inicjatywa, która wiele dała jej uczestnikom, zwłaszcza tym najmłodszym – mówił wicemarszałek Stanisław Rakoczy, który uczestniczył w tym rodzinnym święcie.

Każdy,  kto zawitał tego dnia do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach, znalazł tam coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali m.in. stanowiska edukacyjne i warsztaty ekologiczne dla najmłodszych,  zajęcia plastyczne, pokazy tradycyjnego rzemiosła, na scenie prezentowały się zespoły muzyczne. Chętni mogli skorzystać z konnych przejażdżek, a na dzieci czekały gry i zabawy z trzmielem w tytule.

Atrakcją były na pewno spektakl Teatru im Jana Kochanowskiego dla dzieci „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle” oraz koncert symfoniczny orkiestry Filharmonii Opolskiej.

Podczas pikniku rozstrzygnięto także regionalny  etap XVII edycji konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo- smaki regionów”, organizowanego przez urząd marszałkowski i Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, w którym pracownicy Urzędu Marszałkowskiego udzielali informacji m.in. na temat zniżek na zakupy i usługi przysługujące posiadaczom Karty. Na miejscu można było wypełnić i złożyć wniosek o jej wydanie, a na najmłodszych uczestników pikniku czekały słodycze i drobne prezenty.

Warto podkreślić, że była to już kolejna w tym sezonie impreza plenerowa wpisująca się w realizację Programu „Opolskie dla Rodziny”.

Piknik  był wspólną inicjatywą samorządu województwa opolskiego, Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Muzeum Wsi Opolskiej, zrealizowaną ramach projektu unijnego „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim”, a finansowaną z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.