ZAŁÓŻ KLUB CZYTAJĄCYCH RODZIN I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Grafika Konkursu Klub Czytających Rodzin. Rysunek przedstawia otwartą książkę z wieloma bajkowymi elementami.

Kluby Czytających Rodzin to część programu RodzinneCzytanie.pl.

To nieformalne grupy złożone z rodzin z dziećmi, które regularnie spotykają się w lokalnych bibliotekach lub placówkach oświatowych. Przychodzą tam jednak głównie po to, by wspólnie czytać wybrane przez siebie książki. Jej pomysłodawcami są organizatorzy kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, która zachęca dorosłych, głównie rodziców, do codziennego głośnego czytania dzieciom.

Klub Czytających Rodzin – załóżcie własny

Takie lokalne kluby mają być miejscem, gdzie można się regularnie spotykać, poznawać i spędzać razem czas. Można wymienić się wrażeniami, wiedzą i lekturami. W codziennej gonitwie, ciągłym pośpiechu i braku czasu takie spotkanie są okazją nie tylko do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem, ale także nawiązania nowych znajomości. Docenią to zarówno wśród dorośli, jak i najmłodsi. Bezpośredni kontakt i wspólne czytanie/słuchanie mają bowiem nieoceniony wpływ na rozwój i wychowanie najmłodszych.

Kto może założyć klub?

Jeżeli pracujesz w przedszkolu, szkole, bibliotece, domu kultury, i bliska jest Ci idea promowania głośnego czytania oraz wartościowej literatury dla dzieci – to możesz być właśnie ty!

Organizatorzy zachęcają do tego specjalną, promocyjną ofertą. Jeżeli zarejestrujesz nowy Klub Czytających Rodzin do 10 listopada br. i zobowiążesz się do organizacji pierwszego spotkania klubowego w ciągu miesiąca – otrzymasz „pakiet startowy”. Będzie to 10 książek do głośnego czytania oraz materiały promocyjne kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” (plakaty, ulotki dla rodziców).

Zaproś autora!

W ramach akacji można także zorganizować spotkanie klubowe i wziąć udział w konkursie na najciekawsze spotkanie czytelnicze Klubów Czytających Rodzin! Warunkiem jest, aby odbyło się ono do 20 listopada!

Nagrodą główną w konkursie (dla maks. trzech Klubów) będzie spotkanie autorskie z popularną autorką lub autorem książek dla dzieci. Wszystkie wyróżnione Kluby otrzymają dodatkowe pakiety książek.

Więcej informacji znajdziecie na stronach:
RodzinneCzytanie.pl
FB/RodzinneCzytanie.pl

Jeśli jesteście zainteresowani rodzinnym czytaniem lub chcecie założyć własny, lokalny Klubu Czytających Rodzin, piszcie na adres organizatora: rodzinne@cpcd.pl

Informacje i grafika: RodzinneCzytanie.pl